2023 eğitim ve öğretim Nisan Ara Tatili Ne Zaman Başlıyor 2023 eğitim ve öğretim Nisan Ara Tatili Ne Zaman Başlıyor

Eğitim-Bir-Sen Aksaray 1 No’lu Şube Başkanı Murat Görmez, Öğretmenlik Meslek Kanunu ve eğitim çalışanlarının sorunlarına ilişkin düzenlemeler beklediklerini ve Milli Eğitim bakanlığının eğitim çalışanlarının sorunlarını çözene 

Eğitim çalışanlarına kulak verilmeli, sorunlar;çözüme kavuşturulmalıdır
Eğitim-Bir-Sen Aksaray 1 No’lu Şube Başkanı Murat Görmez, eğitim çalışanlarının sorunlarının göz ardı edilmemesi ve çözüme yönelik kararların bir an önce alınması gerektiğini söyledi.

Görmez, “Kamu personel sisteminin temel yaklaşımı, insan onurunu öncelemek, insan haklarına saygılı olmak; mali, sosyal ve özlük haklarının tatmin edici bir noktada tutulmak olmalıdır. Bu eksende bizler özellikle Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan eğitim çalışanları olarak, hiç kimsenin gerek maddi gerek manevi anlamda örselenmesini istemiyoruz. ünkü köklü sorunlara kalıcı çözümler, kararlı iradenin sergilenmesi ve kararlı adımların atılmasıyla mümkündür. Eğitimin ve eğitim çalışanlarının sorunlarını bakanlığımız ve kamuoyunun gündeminde tutmak ve bu sorunların bir an önce çözülmesi için buradayız ve bu sorunlar çözülene kadar haykıracağımızı ifade ediyoruz. Eğitim-Bir-Sen olarak, eğitim çalışanlarının sorunlarının bir an önce gündeme taşınıp çözülmesini bekliyoruz” dedi.

Meslek kanununun kapsamının genişletilmesi, başta kariyer basamakları olmak üzere sorunlu tarafların giderilmesi çağrısında bulunan Görmez, eğitimin kalitesi için ter döken şef, memur, teknisyen, tekniker, hizmetli ve diğer çalışanların özlük haklarının iyileştirilmesi, ek gösterge düzenlemesindeki eksikliklerin giderilmesi gerektiğini kaydetti.