Atama Bekleyen Öğretmenlerden Eş Zamanlı Buluşma Atama Bekleyen Öğretmenlerden Eş Zamanlı Buluşma

Uzman öğretmenli ve başöğretmenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda görev yapan 600 bine yakın 10 yılını doldurmuş öğretmenler uzman öğretmenlik sınavına bugün girdi. TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen 7354 No’lu Öğretmenlik Meslek Kanunu (ÖMK) ile uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sistemiyle öğretmenlik kariyer basamaklarından biri olan uzman öğretmenlik sınavı bugün 81 ilde 81 ilde 1489 okulda 28 bin 650 salonda gerçekleşti.

Sınav sabah saat 10.00’da başladı ve 150 dakika sürdü. 12.30’da bitecek olan sınavda uzman öğretmen adayları 100 soruyu cevaplıyor.

Uzman öğretmen adayları cevapladıkları sorularda 100 puan üzerinden 70 puan alırlarsa başarılı sayılacak ve uzman öğretmen unvanına sahip olacaklar. Öğretmenler arasında alan sınırlaması olmadan tezli ya da tezsiz yüksek lisans eğitimini tamamlayan ve öğretmenlikte 10 yılı doldurmuş olanlar ise uzman öğretmen unvanına sahip olmak için yazılı sınavdan muaf tutuldu. 

Uzman Öğretmenlik Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

81 ilde MEB tarafından gerçekleştirilen uzman öğretmenlik sınav sonuçları 12.12.2022 tarihinde ilan edilecek.

UZMAN ÖĞRETMENLİK BAŞÖĞRETMENLİK SINAV SONULARI NASIL ÖĞRENİLİR

Uzman öğretmenlik ve Başöğretmenlik sınavlarının sonuçları Milli Eğitim bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden sorgulanabilecek. MEB ilgili açıklamayı yapınca link aktif olacak.