Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde ve yurt dışında yapılan uzman öğretmenlik ve baş öğretmenlik kariyer sınavları sona erdi.

Uzman öğretmenlerin ek tazminat alacağı tarih belli oldu Uzman öğretmenlerin ek tazminat alacağı tarih belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığının Öğretmenlik Meslek Kanunu kapsamında düzenlediği Kariyer Basamakları Sınavı’na uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik için çok sayıda öğretmen başvuru yaptı.

O sınava girmek için alınan başvurular sonrasında öğretmenlerin kariyer sınavı bugün saat 10:00’da başladı. öğretmenler sınava internet üzerinden online olarak alındı. Bilgisayarlar üzerinden soruları yanıtlayan öğretmenler 3 saat boyunca sınavda ter döktü.

Bu yıl uzman öğretmenlik sınav soruları beklenenden daha zordu

Geçtiğimiz yıl yapılan uzman öğretmenlik sınavında soruların çok kolay olması dikkat çekmişti. Ancak geçen yıl yapılan sınav yüz yüze sınav şeklinde gerçekleştirilmişti. Bu yıl online olarak yapılan uzman öğretmenlik ve baş öğretmenlik sınavının soruları geçen yıla oranla daha zor soruldu. Öğretmenler bu yıl geçen yılki sınavında olduğu gibi kolay soruların çıkmasını bekliyordu.

Sınavların sona ermesinin ardından 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde uzman öğretmenlik sınav sonuçları açıklanacak ve öğretmenler yeni kariyerlerini kavuşacaklar. 

Kaynak: Özel haber