Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik tazminatları konusunda farklı rakamlar açıklanmaya devam ediyor. Daha önceki haberimizde, mevcut mevzuat çerçevesinde uzman öğretmenlerin ve başöğretmenlerin tazminatını hesaplamıştık. Ancak Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in açıkladığı rakamlar hesaplamalardan farklıydı.

Öğretmenlere 3 Oturum Yeni Sınav Görevi İlanı Öğretmenlere 3 Oturum Yeni Sınav Görevi İlanı

Son olarak da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay TBMM'de uzman öğretmenlerin ve başöğretmenlerin alacakları tazminatı açıkladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Genel Kurulunda görüşmelerine başlanan 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2021 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi'nin sunuş konuşmasını yaptı.

"ENFLASYON ÖNÜMÜZDEKİ AYLARDA PEYDER PEY GERİLEYECEK"

Tüketici Fiyat Endeksi TÜFE yıllık artış oranının yıl sonunda OVP hedeflerimizle uyumlu olarak yüzde 65 civarında gerçekleşeceği; takip eden aylarda yıllık enflasyonun peyder pey gerileyeceği öngörülmektedir.

UZMAN ÖĞRETMEN MAAŞLARI

Öğretmenlerimiz, uzman öğretmen olduklarında maaşlarında 2023 yılında yaklaşık 2.250 lira, başöğretmen olduklarında ise yaklaşık 4.500 lira artış olacaktır.