Okullara öğretmenlere denetim geliyor teftişte bu belgeler isteniyor Okullara öğretmenlere denetim geliyor teftişte bu belgeler isteniyor

2024 yılı Ocak ayında tüm memurlar zamlı maaşlarını alacaklar. Aralık ayı enflasyon verilerinin TÜİK tarafından açıklanmasının ardından %15 olarak açıklanan hükümet zammına enflasyon rakamları eklenecek ve memurların maaş zam oranı netleşmiş olacak. Peki uzman öğretmen maaşı 2024 yılı Ocak ayında kaç TL olacak? İşte detaylar:

2024 yılı Ocak ayında memur maaşlarına yapılacak zam oranı henüz belli olmadı ancak maaşlara %50 civarında bir zam gelmesi bekleniyor. Uzmanlar tarafından öngörülen ve hükümet yaptığı açıklamalardan ortaya çıkan tutarlara göre uzman öğretmenin ocak maaşı 40 binin üzerine çıkıyor.

Asgari ücretle ilgilendiren ve uzun bir bekleyişin ardından açıklanan 2024 yılı asgari ücret sonrasında gözler Ocak ayı memur maaşlarına çevrildi. 2024 yılı Ocak ayında memur maaşlarına gelecek zam oranı Türkiye istatistik kurumu TÜİK tarafından açıklanacak Aralık ayı enflasyon rakamına bağlıyken, şu ana kadar açıklanan 5 aylık enflasyon ve toplu sözleşmeden gelen yüzde 15 zam ile birlikte memurlar için Yüzde 45 zam kesin.

Bu oran üzerine 2023 yıl Aralık ayında çıkacak enflasyon eklenecek ve nihai zam belli olacak. Buda yaklaşık olarak yüzde 50’ye denk geliyor. Bu durumda gelecek yüzde 50 zam ile birlikte şu anda 27.000 – 29.000 TL bandında maaş alan uzman öğretmenin maaşı 40 binin üzerine çıkacak.