Fransa'nın Ankara Büyükelçisi, PKK/YPG'lilerin Senatoda ağırlanması nedeniyle Dışişlerine çağrıldı Fransa'nın Ankara Büyükelçisi, PKK/YPG'lilerin Senatoda ağırlanması nedeniyle Dışişlerine çağrıldı

AMMAN (AA) - Ürdün, İsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria'nın Cenin kentinde 4 kişiyi öldürdüğü baskını kınayarak "Filistin halkına yönelik operasyonların derhal durdurulması" çağrısında bulundu.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Sinan el-Mecali, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail'in tüm tek taraflı icraatlarını durdurması ve Filistin şehirlerinin tekrarlanan saldırılardan korunması gerektiğini belirtti.

İsrail güçlerinin Batı Şeria'daki Cenin Mülteci Kampı'na düzenlediği baskını kınayan ve Ürdün'ün bu saldırıları reddeden tutumunu vurgulayan Mecali, Filistin halkına yönelik operasyonların ve tansiyonu yükselten eylemlerin derhal durdurulması gerektiğinin altını çizdi.

Mecali, "sükuneti sağlamaya yönelik çabaları baltalamaya ve daha fazla şiddete yol açacağını" ifade ettiği bu gerginliğin olumsuz sonuçlarına ilişkin uyarıda bulundu.

İsrail güçlerinin, bugün Batı Şeria'nın kuzeyinde yer alan Cenin kentine düzenlediği baskında biri çocuk 4 Filistinlinin öldürüldüğü, 5'i ağır 23 Filistinlinin yaralandığı bildirilmişti.