Ünlü Avukat Naci Kara MHP üyeliğinden istifa etti

Kocaeli'nin ünlü avukatlarından Naci Kara Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı. İstifa etiğini sosyal medya aracılığı ile duyuran Kara, istifa gerekçesini şöyle duyurdu:

22 Nisan 2017 - 14:09 - Güncelleme: 22 Nisan 2017 - 14:17

MHP ÜYELİĞİMDEN İSTİFA ETTİM:
ÜZGÜNÜM, ÇOK ÜZGÜNÜM!
Maalesef 49 yıllık aşkıma şimdilik nokta koydum ve MHP’den 18.04.2017 tarihi itibarıyla istifa ettim. 
Hiç kimsenin hiçbir talebi ile bağlı olmaksızın, hür irademle verdiğim kararımın günün şartları gereği bir karar olduğunu ve “ülkücülük anlayışıma” uygun gerekçelerimin olduğunu da ifade etmek durumundayım.
Sosyal medyada seviyesiz bir anlayış olarak kabul ettiğim, yanlış ithamların yaygınlaştığını, Genel merkez kaynaklı olarak tabanın ayrışmaya tahrik edildiğini esefle görüyorum. Ülkücüleri birbirine düşman etmeye çalışan anlayış sahibi bir yapının Genel Merkez’de revaç bulduğunu, gençleri yanlış yapmaya tahrik eden bir anlayışla ego tatmini sağladıklarını düşünüyorum... Genç kardeşlerimizin Genel Merkez kaynaklı bu tahrik tavırlarından etkilenerek ülkücü büyüklerine, ülkücü etikle bağdaşmayan tehditvari hal ve tavır içerisinde, çirkin suçlamalarla partiden kovma şeklinde tezahür eden durumlarını yadırgayarak takip ettim. Az sayıda olsalar bile yanlış ve çirkin suçlamalarla, hakaretamiz ifade ve ithamlarla partiden büyüklerini kovmayı bir Genel Merkez görevi addedenlerin tavırları, partide daha fazla durmanın bir anlamı olmadığı gerçeğini ortaya koymuştur…
Biliyorum, istifam dolayısıyla sevinecek olan arkadaşlarımız bulunacaktır. Sevinecek olan dostlara söyleyecek hiçbir sözümüz olmaz… Gözleri aydın!
Bir kez daha ifade ediyorum, hiç kimsenin tesiri altında kalmayacak yaşta ve fikri kararlılıkta bir insan olarak, kendi hür irademle verdiğim kararım dolayısıyla, hakaret VE TEHDİT istemiyorum. Bundan böyle MHP üzerinden hiçbir paylaşımda bulunmayacağımı da taahhüt ediyorum… Rahatlayın lütfen…
Ülküyle kalın…
Saygılarımla.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Savaş
    6 ay önce
    Naci bey verdiğiniz karara saygı duyuyorum..Allah hayırlı etsin aktif siyasette olmayan kişilerinde siyaseten a ,b partisi ile anılması taraftarıda değilim açıkçası..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
6 kişi öğretmeni darptan gözaltına alındı
6 kişi öğretmeni darptan gözaltına alındı
MEB'den okul müdürlerine sert uyarı
MEB'den okul müdürlerine sert uyarı