üniversitelerde lisans programında okutulacak olan Bilim Tarihi derslerine öğretmenler girebilecek. Bu konuda milli eğitim bakanlığı çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar tamamlandıktan sonra, öğretmenler üniversitelerin vereceği bu derslere girebilecekler. Bilim Tarihi derslerine hangi branş öğretmenlerinin gireceği konusuna bakan Yusuf Tekin açıklık getirdi. İşte detaylar:

milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, üniversitelerin lisans programlarında yer alan Bilim Tarihi derslerini kimin okutacağına ilişkin bir tartışmanın olduğunu söyleyerek bu sorunun çözümü ile ilgili önerisini paylaştı ve bu konuda çalışmalar yapıldığını dile getirdi.

Tekin açıkladı Bilim Tarihi derslerine bilim tarihi mezunu öğretmenler girecek

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin üniversitelerde lisans düzeyinde verilecek olan bu derse kimin gireceği ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

"Biz, bu vesileyle Bilim Tarihi derslerini vermek üzere Talim ve Terbiye Kurulu Başkanımızla da konuştuk. 'Bilim Tarihi' lisans programlarından mezun olan arkadaşlarımızın bu dersleri verebilmesiyle ilgili Talim ve Terbiye Kurulunun 9 numaralı kararında da değişiklik gündemimizde. İnşallah onu da yapmış olacağız." 

Okullara öğretmenlere denetim geliyor teftişte bu belgeler isteniyor Okullara öğretmenlere denetim geliyor teftişte bu belgeler isteniyor