Üniversitelerde Akademik Ve İdari Personele İzin Yok

  Koronavirüs kapsamında YÖK tarafından alınan tatil kararı sadece öğrenciler için uygulanacak. Kurumun aldığı tatil kararından akademik personel ve idari personel yararlanamayacak. YÖK tatil kararı eğitimciler tarafından tepki ile karşılandı. Eğitimciler verilen kararın eksik olduğunu belirtti ve üniversitelerin tüm unsurlarının sağlık tehlikesi altında bulunduğunu ifade etti.   Eğitim Sen Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Bozdoğan konuya ilişki

Üniversitelerde Akademik Ve İdari Personele İzin Yok
15 Mart 2020 - 16:25

  Koronavirüs kapsamında YÖK tarafından alınan tatil kararı sadece öğrenciler için uygulanacak. Kurumun aldığı tatil kararından akademik personel ve idari personel yararlanamayacak. YÖK tatil kararı eğitimciler tarafından tepki ile karşılandı. Eğitimciler verilen kararın eksik olduğunu belirtti ve üniversitelerin tüm unsurlarının sağlık tehlikesi altında bulunduğunu ifade etti.
  Eğitim Sen Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Bozdoğan konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. YÖK koronavirüs kararı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Bozdoğan, kararın öğrencilerin sağlığı açısından kritik bir öneme sahip olmak ile nitelendirdi.
YÖK Kararı Eksik
  Bozdoğan öğrenciler için alınan tatil kararının sağlık açısından kritik olduğunu belirtirken bu kararı eksik olarak nitelendirdi. Sağlığı tehdit altında olanların sadece öğrenciler olmadığını üniversitenin bütünü olduğunu vurguladı.  Üniversite kararlarının bütün dahil edilerek alınmadığını söyleyen Bozdoğan bu bakış açısının sakıncalı olduğunu belirtti. Bozdoğan en hızlı şekilde akademik personelin ve idari personelin bu karar dahil edilmesi gerektiğini belirtti.
  Üniversitelerin güvenliği ve oradaki işlerin devamlılığı açısından bazı önemlerin alınabileceğine değinen Bozdoğan, tedbirlerin kendi içinde ayrıntılandırılabileceğini belirtti. Fakat kararın doğru olmadığını belirten Bozdoğan, kararı eksik olarak nitelendirdi.  En geç pazartesi günü alınan YÖK tatil düzenlemesi ile ilgili değişikliğin yapılması gerektiğini belirten Bozdoğan hızlıca yeni kararın alınması gerektiğini sözlerine ekledi. Hızlıca yeni kararın alınmaması halinde salgın tehlikesinin ortadan kalkmasından ziyade daha da artacağını belirtti.
 
 
Bu haber 1166 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum