Ümit öğretmenden tarihe geçen fedakarlık: Annesinin ölüm haberini aldı ama...

Hani duyarız ya sanatçılardan, futbolculardan, sinema oyuncularından, sahnedeyken, maç esnasında, film setinde acı haberi aldım ancak mesleğime olan aşkım ve saygımdan işimi yarım bırakmadım diye. İşte böyle bir hikaye de bir öğretmenden. Meğer öğretmenler içerisinde de ne fedakar vatan meslek aşıkları varmış. İşte Ümit Demir tarihe geçecek bir fedakarlığı tam da böyle yaşamış. Sanatçı olmayınca, futbolcu olmayınca da öğretmen mütevaziliği ile mesai arkadaşlarından başka kimseye anlatmamış.

01 Ağustos 2017 - 21:54

İşte ümit öğretmenin tarihe geçen fedakarlığı ve o hikayesi:
Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarından adına düzenlemiş olduğu etkinlikler, gerçekleştirmiş olduğu proje çalışmalarıyla etkinliklerle Teog  sınavındaki puana göre son sıralardan aldığı öğrencileri getirdiği nokta itibariyle şu anda ilinde yer alan okullar arasında amiral gemisi durumunda. 
Ancak bu yazının temel konusu okulun başarısı değil bir öğretmenin adanmışlığı. Milas Meslek ve Teknik Anadolu lisesinin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına düzenlemiş olduğu Nevruz Bayramı etkinliğinin saha koordinatörü Ümit Demir. 
Protokol misafirleri ağır programın, Kaymakam, İl Milli Eğitim Müdürü, Ak Parti İl Başkanı, Dekanlar ve diğer erkan misafir. 
Ümit Demir okulun beden eğitimi öğretmeni aynı zamanda Kuranı-I Kerim Müderrisi. Etkinliğin geleneksel oyunlar bölümü  kısmında Ümit Öğretmen bir haber alıyor. 
''Annesi Ayşe Hanım vefat etmiş''. Ümit Öğretmen okul müdürü dahil kimseye bir şey söylemiyor. Gözyaşlarını İçine Akıtıyor. Oyunları yönetmeye devam ediyor. 
Tören sonunda okul müdürüne ve öğretmen arkadaşlarına  vaziyeti anlatıyor. Kimse inanamıyor. Bir taraftan öğretmen arkadaşlarının fedakarlığı diğer tarafta üzüntü. 
Sanatçılar bazen der ya Şöyle üzücü bir olay yaşadım bir gün sonra sahneye çıktım.  Bu yazı yapmak zorunda olmamasına rağmen, belki de yapmaması gerekirken okulu zor durumda kalmasın diye gözyaşlarını içine akıtarak nevruz bayramında okulunun bayrağı yere düşmesin diye arkadaşlarım mahcup olmasın diye görevine devam eden bir öğretmenin hikayesidir. belki üzüleceksiniz, belkide yanlış bulacaksınız ama durum bu. Yiğitler nasıl ergenekondan çıkıp muvaffak olduysa, kurumuyla böyle gönül bağı olan adanmış öğretmenleri olan okullar nasıl başarısız olur? Allah rahmet eylesin Ayşe Anne böyle evlatlar yetiştirmek İnşallah Her Anaya nasip olur.

www.ogretmenlersitesi.com/özel haber

 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muğla'da deprem
Muğla'da deprem
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası