Uluslararası Matematik Liginde 2. Oldular

Uluslar arası Matematik Ligi’nin kazananları belli oldu. Binden fazla okulun katılımı ile gerçekleşen Uluslararası Matematik Ligi, yarışanları arasında ülkemiz de yer aldı. Yarışmada Türkiye birincisi olan okullar, dünya sıralamasında ikinci sırada yer aldı

Uluslararası Matematik Liginde 2. Oldular
29 Ocak 2020 - 12:11


  Uluslar arası Matematik Ligi’nin kazananları belli oldu. Binden fazla okulun katılımı ile gerçekleşen Uluslararası Matematik Ligi, yarışanları arasında ülkemiz de yer aldı. Yarışmada Türkiye birincisi olan okullar, dünya sıralamasında ikinci sırada yer aldı.
 19 ülkeden binden fazla öğrencinin katılımı ile gerçekleşen Matematik Ligi, uluslar arası pek çok okulun katılımı ile gerçekleşti. 8. Sınıflar düzeyinde katılım sağlayan Atacan Eğitim Kurumları matematik takımı dünya ikincisi oldu. Aynı zamanda Türkiye birincisi olan takımda Azra Eriç, Aral Özdemir, Nehir Peksöz, Burak Berk Çelik ve Duru İnanç yer aldı.
Uluslararası Matematik Ligi Nedir?
  Uluslar arası Matematik Ligi, dünya genelinde uygulanan sınavından oluşuyor. Amerika- Kanada merkezli matematik yeterlilik sınavı olan bu sınavda öğrencilerin aldığı başarı uzun uğraşlar sonrasında elde edildi. Kurumun matematik ve İngilizce öğretmenleri öncülüğünde gerçekleştirilen çalışmaların sonucunda öğrenciler sınavda başarıya ulaştı. Matematik ligi soruları bu öğrenciler tarafından doğru cevaplanarak dünya çapındaki başarı elde edilmiş oldu.
  Amerika ve Kanada başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde uygulanan Matematik yarışması olan Math Leauge, ülkemizde de öğrenciler tarafından başarı ile gerçekleştiriliyor. Matematiğe olan ilgiyi artırmak için gerçekleştirilen sınav ile üniversite öncesinde matematik güçlendirme çalışmaları yapılıyor. Bu kapsamda ülkemizde 8. Sınıf düzeyinde katılım sağlandı. Yarışmaya katılan öğrenciler aldıkları başarı ile gurur kaynağımız oldular.
 
 
 
 

Bu haber 1582 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort