erkek protez saçthemeforest temaları

Ücretli Öğretmenlik Maaşları Ve Başvuru Şartları

Ücretli öğretmen sayısı ülkemizde her geçen gün artmaya devam ediyor. Her yıl ücretli öğretmen Maliye Bakanlığının ayırdığı bütçeye göre alınıyor. Yeni mezun olan öğretmenler ya da atama bekleyen öğretmenler, ücretli öğretmenlik için gerekli şartları araştırıyor. Fakat günümüzde ücretli öğretmen olmak da o kadar kolay olmuyor.

Ücretli Öğretmenlik Maaşları Ve Başvuru Şartları
16 Kasım 2019 - 15:09 - Güncelleme: 17 Kasım 2019 - 16:05

Ücretli Öğretmenliğe Kimler Başvurabilir?
Ücretli öğretmenliğe 4 yıllık üniversite bitiren herkes başvurabilir. Bunun yanı sıra ücretli öğretmenlik için 2 yıl ön lisans mezunu olanlar da başvuru yapabilir. Emekli olan öğretmenler de istekleri doğrultusunda yeniden mesleğe dönüş yapabilir. Ücretli öğretmenlik başvuruları E- Devlet üzerinden ve ilçe Milli Eğitimden yapılır. Okul müdürleri istekleri dahilinde ücretli öğretmen talebinde bulunur.

Ücretli Öğretmen Maaşları Nasıl Hesaplanır?
Ücretli öğretmenlerin maaşları ders saati üzerinden hesaplanır. Bu öğretmenlerin sigortaları da aynı şekilde gün olarak hesaplanır ve yatırılır. Ücretli öğretmenler haftada 30 saat derse girebilir. Ders saati ortalama ücret ise 15. 66 liradır. Bu hesap ile 1000 lira civarında maaş alırlar.

Ücretli Öğretmenlik Şartları Nelerdir?
Ücretli öğretmen olmak için TC vatandaşı olmak gerekir. Hiçbir kamu hakkından mahrum olmamak, göreve engel sağlık sorunları olmaması, askerlikten muaf olmak, sosyal güvenlik kuruluna bağlı kurumlarda çalışmamak gerekli şartlardır. Bu şartlardan birine sahip olmayan kişiler ücretli öğretmen olarak görev alamaz. Ücretli öğretmenlik için başvuru her zaman yapılmaktadır.

Bu haber 1300 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort