Ücretli Öğretmenlerin Kadro Beklentisinde İstanbul Seçimleri Etkisi

Uzun bir süredir kadro bekleyen ücretli öğretmenler için İstanbul seçiminin iptal edilmesi ile yeni söylentiler yayılmaya başladı.

Ücretli Öğretmenlerin Kadro Beklentisinde İstanbul Seçimleri Etkisi
11 Mayıs 2019 - 13:00

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye'de görev yapan ücretli öğretmen sayısının 92 bin civarında olduğunu açıklamıştı. Ücretli öğretmenler için kadro konusunda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan da, ücretli öğretmenlerin maaşlarının arttırılması yönünde yasal düzenleme yapılacağını belirtmişti.

Verilen Sözler Yerine Getirilmedi

Ancak 2. 100 günlük eylem planında ücretli öğretmenlerin şartlarında iyileştirmeye gidileceği sözleri de yer almasına rağmen aradan geçen uzun zamana karşın bu sözler yerine getirilmedi. Ücretli öğretmenler 2018-2019 eğitim öğretim yılı sonuna yaklaşıldığı bugünlerde verilen sözlerin yerine getirilmediğini ifade etmektedirler.

İstanbul Seçimleri Etkisi

Ancak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesi kararının ardından AKP tarafından öğretmen atamaları konusunda herhangi bir hamle gelip gelmeyeceği merak ediliyor. Çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından İstanbul seçimleri için talimat verildiği ve sandığa gitmeyen küskün seçmenlerin kazanılması talimatı verdiği söyleniyor. Bu küskün seçmenler arasında yer alan ve kadro bekleyen ücretli öğretmenler hakkında AKP'nin önümüzdeki günlerde konuyla ilgili çalışma yapacağı ve başta 3600 ek gösterge düzenlemesi olmak üzere ücretli öğretmenlerin beklediği kadro konusunda gelişmelerin yaşanacağı öne sürülüyor.

Bu haber 1272 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • MEHMET
  1 yıl önce
  Kesinlikle Eda hocama katılıyorum. Yaşı 30 u geçkin emekçi tecrübeli liyakat sahibi öğretmenlerimiz atanamamıştır. Mülakatı geçip sistemde tercih yapmamıza rağmen Kpss bazlı bir atama olup verilen sözler tutulmamıştır. 5 bini geçemez gerekçesiyle yaklaşık 1000 tane ücretli öğretmeni mağdur etmiştir. Sisteme kayıtlı tercihlerimizle hakkımız olan atamayı kontenjanı istiyoruz.
 • Eda
  1 yıl önce
  Bir önceki atamada başvurusu alınmış fakat atanamamış 5 bin mağdur ÜCRETLİ öğretmen olarak, bu atamanın tez zamanda yapılacağı inancındayız. Sistemde kayıtlı 5 bin civarı, şartları sağlamış ve mağdur olmuş ücretliler olarak sesimizin bir an önce duyulmasını istiyoruz devletimizden.. asıl liyakat sahibi bizler, olgun yaşlarımıza ve yüksek tecrübemize rağmen dışarda kaldık. Mağduriyet atamamızı istiyoruz sayın yetkililerden
 • Ayhan Özbay
  1 yıl önce
  Bizler ücretli öğretmen atamasında mağdur edildik sistemde kayıtlı olanların atanmasını istiyoruz

Şişli Eskort