Ücretli öğretmenlerin kaderini değiştirecek açıklama

Ücretli öğretmenlerin kaderini değiştirecek açıklama

23 Ocak 2018 - 00:38

Ücretli öğretmenlere kadro geliyor! Atama sayısı artıyor! Ücretli öğretmenlik yapanlara kadro verileceğine ilişkin açıklama geldi. Belli bir süre ücretli olarak çalışan öğretmen kadro alacak. İşte detaylar.
Bugün Milli Eğitim Bakan Yardımcısı ORHAN ERDEM ile görüşmeler gerçekleştiren Yeni Dünya Partisi Genel Başkanı Emanullah Gündüz konuşma sonrasında facebook adresi üzerinden açıklamalarda bulundu. Öğretmen atamaları sayısının artacağını söyleyen Gündüz bu konuda bakanlığın çalışmaları sürdürdüğünü dile getirdi.  
İŞTE FACEBOOK ADRESİNDEN PAYLAŞILAN O AÇIKLAMALAR.  
Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Orhan Erdem Beylerle makamında Yeni Dünya'yı Yeni Eğitim sistemini ve en önemlisi Öğretmenleri kadroları Branşları konuştuk. Yirmibin'den daha fazla atama yapacağız her branşta alım artacak dediler. Verimli ve samimi bir görüşme oldu bir çok konuda bilgi edindik. Sabaha kadar uyutmadınız ki Sesiniz olmamak mümkün değil. Benim başka konu ile ilgili Eğitim sistemi ile ilgili görüşmem olacaktı. Ama konu değişti gündem siz oldunuz. Bunları yazdıklarınız taleplerinizi hepsini emin olun madde madde ilettim. Bir saatlik özel bir bir görüşme oldu hepsini sordum. En çok soruların cevabını kısaca yazayım.  
1. Atamalar Hazine Maliye ne kadar izin verirse o kadar artacak 20.000'den daha fazla olacak rakam sürpriz bekleyin dediler.  
2.Mülakat artık sorun olmayacak Güvenlik soruşturmasında olumsuz durum yoksa PKK Fetö bağlantısı yoksa sınav puanından daha az puan verilmeyecek dediler.  
3.Ücrteli öğretmenler için çalışma var daha net değil en az 3 yıl veya 5 yıl görev yapanlar Yapılacak atamalar haricinde kadroya alınacak. 
4.Mesleki teknik branşlar ve Bilişim Kodlama VS kadroları artacak.  Başka Toplantım var daha uzun ve detaylı yazamıyorum. Teşekkürler

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • ahmet ağlar
  5 ay önce
  15 yıldır bekliyoruz devlet büyüklerimiz eğitim fakültesi mezunu sosyal bilgiler mezunuyum prim günüm 1800 ancak kpss de bölümden atama az diye çoluk çocugun nafakasını yollarda harcamayalım diye girmiyoruz bize haksızlık olmasın
 • Fatih esentürk
  6 ay önce
  Öğretmen vasfı taşıyan mı? Şimdi soruyorum:2 yıllık pazarlama mezunu,2 yıllık radyo tv mezunu,2 yıllık tekstil mezunu,2 yıllık güzellik uzmanlığı mezunu, 2 yıllık halkla ilişkiler mezunu,4 yıllık (formasyonsuz )işletme ve maliye mezunu,2 yıllık turizm otelcilik mezunu bunlar öğretmenlik vasfını taşıyormu?hepsi ankaranın bazı bölgelerinde ücretli olarak görevlendirilebiliniyor? O değil bunlara referans olanların çocuklarının dersine bu kısımdakiler girse fikirleri ne olur?milli eğitimde ücretli görevlendirmeleri keyfiyete ,okul müdürlerine,ilçe milli eğitimdeki amirin ,memurun ve hatta şöförün insiyatifine bırakılmayacak kadar önemli bir mevzudur...
 • Fatih esentürk
  6 ay önce
  7. maddesinin ilk cümlesinde \"Öğretmen olarak atanacakların gerekli ve yeterli düzeyde genel kültür, özel alan eğitimi ve pedagojik formasyon almaları esastır. Bu eğitim süreçlerinden birini tamamlamamış ya da yeterli kredi almamış olanların öğretmen olarak ataması yapılmaz.\" ifadesi bulunmaktadır.Yani gerekli ve yeterli düzeyde genel kültür, özel alan eğitimi ve pedagojik formasyon almışların öğretmen olarak atamasının yapılması esas olarak kabul edilmiştir.Ücretli öğretmenlik her ne kadar bir atama olmasa da derslerin ve öğrencilerin kısacası eğitim onlara teslim edilmiş olacağı için öğretmenlik yapabiliyor olmak için belirlenmiş olan esaslar ücretli öğretmenlik görevlendirilmelerinde de dikkate alınması gerekir.Sonuçta başka bir bakanlıkta bir iş yapılmıyor yine okullarda derslere öğretmenlerin yerleştirilme işlemi oluyor.Kaldı ki aynı maddenin devamında \"Öğretmenliğe; ek çizelgede yer verilen yükseköğretim programlarından en az lisans düzeyinde mezun olanların atanması esastır.\" diyerek öğretmenlik yapacakların çizelgede bulunan öğretmenliği bitirenler tarafından yapılabileceği ve en az lisans mezunları tarafından öğretmenlik yapılabileceği yani ön lisans mezunlarının öğretmenlik yapamayacakları belirtilmiştir.Yine hatırlatmak gerekirse atanırken belirlenmiş bu esaslar ücretli öğretmenlere dersler emanet edilirken dikkate alınması gerekir çünkü burada da öğretmenlerden dersleri okutması ve öğrencilere eğitim vermesi beklenmektedir.Derse girdiğinde öğretmenlik yapacak orada ders geçmesi için öğrencilerin başında bekleyecek değiller ya .
 • Atanamayan eğitim fakülteliii
  6 ay önce
  İşteeee buuu
 • Zeynepppp
  6 ay önce
  2 yıllık olupta referansla ücretli öğretmenlik yapanlara değil ciciiimmm
 • Zeynepppp
  6 ay önce
  Tabiki eğitim fakültesi mezunlarına olacakkk......
 • Zeynepppp
  6 ay önce
  Vauvvvv bu süper haber
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ABD Ankara büyükelçiliğine saldırı
ABD Ankara büyükelçiliğine saldırı
Son dakika... Memurlar arefe günü idari izinli sayılacak... İşte o yazı
Son dakika... Memurlar arefe günü idari izinli sayılacak... İşte...