Onbinlerce ücretli öğretmen Millî Eğitim Bakanlığından kadro beklerken Bakan Yusuf Tekin'den ücretli öğretmenlere kadro konusunda net açıklama geldi. 
On binlerce ücretli öğretmen, milli eğitim bakanlığı bünyesinde belli bir ücret karşılığında öğretmenlik yapıyor. Kadrolu öğretmenin bulunmadigi durumlarda görev verilen ücretli
öğretmenlere sadece ek ders ücreti ödemesi yapılıyor. Ücretli öğretmenler maaş alamıyor. Ancak sigortaları bakanlık tarafından yapılıyor. Milli Eğitim Bakanlığında kadrolu olarak görev yapan öğretmenlerle aynı işi yapan ücretli öğretmenler asgari ücretin dahi altında ücret alıyorlar. Durum böyle olunca, bakanlığın kendilerine bu fedakarlıklar karşısında bir avantaj sağlamasını bekleyen ücretli öğretmenler, öğretmen atamalarında kendilerinin kadro ayrılmasını bekliyor.

Geçtiğimiz yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı MEB, ücretli öğretmenlere yönelik atama gerçekleştirmiş ve belli bir süre ücretli öğretmenlik yapan öğretmenler kadroya geçirilmişti. Bakanlıktan yeniden bu uygulamayı hayata geçirmesi bekleniyor. Ücretli öğretmenler çeşitli platformlarda sesini bakanliga duyurmaya çalışıyor.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, ücretli öğretmenlere kadro konusunda açıklama yaptı ve ücretli öğretmenlere kadro verilmeyeceğini, gündemlerinde böyle bir konunun olmadığını söyledi. Bakan Tekin'in açıklamalarına göre ücretli öğretmenlere kadro verilmeyecek. Ancak öğretmenlerin talepleri ve kadro ısrarları devam ediyor.

Öğretmenlere yeni sınav görevi ücret 1.217,-1.057-1012 TL olacak Öğretmenlere yeni sınav görevi ücret 1.217,-1.057-1012 TL olacak

Milli Eğitim Bakanlığının bu taleplere nasıl yanıt vereceğini önümüzdeki süreçte göreceğiz.

Sizler de konuyla ilgili görüşlerinizi haber bekliyorum kısmına yazarak sesinizi yetkililere duyurabilirsiniz.