Ücretli öğretmenlere kadro geliyor

Ücretli öğretmenlik yapanlara kadro verileceğine ilişkin açıklama geldi. Belli bir süre ücretli olarak çalışan öğretmen kadro alacak. İşte detaylar.

16 Ocak 2018 - 22:38 - Güncelleme: 16 Ocak 2018 - 22:46

Bugün Milli Eğitim Bakan Yardımcısı ORHAN ERDEM ile görüşmeler gerçekleştiren Yeni Dünya Partisi Genel Başkanı Emanullah Gündüz konuşma sonrasında facebook adresi üzerinden açıklamalarda bulundu. Öğretmen atamaları sayısının artacağını söyleyen Gündüz bu konuda bakanlığın çalışmaları sürdürdüğünü dile getirdi. 

İŞTE FACEBOOK ADRESİNDEN PAYLAŞILAN O AÇIKLAMALAR. 
Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Orhan Erdem Beylerle makamında Yeni Dünya'yı Yeni Eğitim sistemini ve en önemlisi Öğretmenleri kadroları Branşları konuştuk. Yirmibin'den daha fazla atama yapacağız her branşta alım artacak dediler. Verimli ve samimi bir görüşme oldu bir çok konuda bilgi edindik. #YeniDünyaPartisi #YeniNesilSiyaset

Sabaha kadar uyutmadınız ki Sesiniz olmamak mümkün değil. Benim başka konu ile ilgili Eğitim sistemi ile ilgili görüşmem olacaktı. Ama konu değişti gündem siz oldunuz. Bunları yazdıklarınız taleplerinizi hepsini emin olun madde madde ilettim. Bir saatlik özel bir bir görüşme oldu hepsini sordum. En çok soruların cevabını kısaca yazayım. 
1. Atamalar Hazine Maliye ne kadar izin verirse o kadar artacak 20.000'den daha fazla olacak rakam sürpriz bekleyin dediler. 
2.Mülakat artık sorun olmayacak Güvenlik soruşturmasında olumsuz durum yoksa PKK Fetö bağlantısı yoksa sınav puanından daha az puan verilmeyecek dediler. 
3.Ücrteli öğretmenler için çalışma var daha net değil en az 3 yıl veya 5 yıl görev yapanlar Yapılacak atamalar haricinde kadroya alınacak.

4.Mesleki teknik branşlar ve Bilişim Kodlama VS kadroları artacak. 
Başka Toplantım var daha uzun ve detaylı yazamıyorum. Teşekkürler

ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


2018 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ


SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • ERDİNÇ TUNÇEL
  6 ay önce
  Nasıl ki 1 milyon taşerona kadro verildiyse,dershane öğretmenlerine kadro verildiyse meb in yükünü göğüsleyen,sigortası ek*** yatan,asgari ücreti dahi göremeyen,üniversite bitirmiş ücretli öğretmene kadro verilmesi kadar doğal ve yerinde bir karar göremiyorum.Aynı okulda bir günlük sigortası olan hizmetli kadro alırken maalesef ücretli öğretmen sadece seyretmekle yetiniyor.3 yıl veya 5 yıl şartı dahi aranmaması gerekir.Çünkü 1 milyon taşerona kadro verilirken bir günlük sigorta girişi yetti.Bu mağduriyeti gören Sayın Bakan Beyi ve bakanlık yetkililerine saygılarımı sunuyor, en kısa sürede sonuçlandırılacağına inanıyoruz.
 • Tuna bilir
  7 ay önce
  Sınavsız öğretmen ataması istemiyoruz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ABD Ankara büyükelçiliğine saldırı
ABD Ankara büyükelçiliğine saldırı
Son dakika... Memurlar arefe günü idari izinli sayılacak... İşte o yazı
Son dakika... Memurlar arefe günü idari izinli sayılacak... İşte...