Ücretli Öğretmenler Daha Ne Kadar Mağdur Edilecek?

Ücretli Öğretmenlerimizin mağduriyeti her geçen gün artmaktadır.

Ücretli Öğretmenler Daha Ne Kadar Mağdur Edilecek?
10 Mart 2019 - 11:05
Hükümetin 2. 100 günlük eylem planı içerisinde yer alan Ücretli Öğretmenlerin maaşlarının arttırılması daha gerçekleşmediği gibi sayın bakanın Ücretli Öğretmenler ocak ayından itibaren maaşları zamlı alacaklar diye bir beyanatı olmasına rağmen hala hiçbir mağduriyetimiz giderilmemiştir.

Artık Bakanlığa  ve Hükümeti güvenilirliğimiz kaybolmaya yüz tutmuştur. Hükümet Ücretli Öğretmenlerimizin kadroya alınması konusunda hiçbir adım atmadığı gibi hiçbir siyasi parti ve sendika Ücretli Öğretmenlerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi  ve kadroya alınması konusunda herhangi bir adım atmamışlardır.

Ücretli Öğretmenler olarak tüm sendika yöneticilerine ve tüm siyasi aktörlere sesleniyoruz artık sesimizi duyun ve ücretli öğretmenlerin mağduriyetinin giderilmesi ve kadroya alınması için gerekli girişimleri yapmasını bekliyoruz.

Tüm Ücretli Öğretmen arkadaşlarımızda yılmadan bıkmadan mağduriyetleri giderilene ve kadro alana kadar gerek sendikalara gerekse tüm siyasi aktörlere seslerini duyurmak için çok çalışmalıdırlar.

Ücretli Öğretmeni arkadaşlarımız sayın cumhurbaşkanıyla, muhalefet partisi liderleriyle ve sendika başkanlarıyla görüşmeli sayın milletvekillerine gerek telefonla arayarak gerekse yazılı olarak biran önce mağduriyetlerin giderilmesi ve kadroya alınması için gerekli tüm girişimleri yerine getirmelidirler.

Unutmayalım ki Ücretli Öğretmen demek hizmet neferi, fedakarlık abidesi, cefakarlığın adı eğitimin en önemli unsurudur.

Ücretli Öğretmenlerimizi ötekileştirmeyelim onlara sahip çıkalım ve biran önce mağduriyetlerini giderip kadro haklarını verelim.
Bu haber 2935 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ali Yılmaz
    2 yıl önce
    Ne kadrosu saçmalamayın. Ücretli öğretmenlik geçici bir iştir. Kadrolu öğretmenin yetmediği yerde boşluk doldurmak içindir. Bunu bile bile ücretli öğretmenliğe başvuranlar kadro istemesin. Gitsin gerekli puanı alsın öyle atansın. Ha illa kadro verilecekse baştan desinler 5-10 yıl çalıştıktan sonra kadro verilecek diye, ve kpss puanına göre alsınlar o zaman tamam. Öyle onun bunun torpiliyle ücretli yapıp sonra olmayan puanlarıyla atama isteyip, sınava giripte yüksek puan alanların haklarını almasınlar ellerinden. Ücretli öğretmenlik kaldırılsın diye uğraşın biraz öğretmenleri düşünüyorsanız gerçekten...