erkek protez saçthemeforest temaları

Ücretli Öğretmenler Çözüm Bekliyor

Ayın 3’te 2’si maaş alamayacak olan ücretli öğretmenler büyük bir endişe ile yarıyıl tatilini bekliyor. Endişeli bekleyiş için de çözüm beklentileri artıyor. Sendikalar bu konuda çözümü kadrolu istihdam ile çözmeyi planlıyor.

Ücretli Öğretmenler Çözüm Bekliyor
18 Kasım 2019 - 10:56

Kazançları Asgari Ücreti Bulmuyor
4 yıllık üniversite mezunu olan ücretli öğretmenlerin maaşları bazı aylar 900 liralara kadar düşüyor. Girilen ders sayısı üzerinden maaş alan ücretli öğretmenler, düşük ücretler ile ev geçindirmeye çalışıyor.
60 kişilik sınıflarda ders veren bu öğretmenler, kadrolu öğretmenler ile aynı işleri yapıyor. Bu şekilde çalışan kadrolu öğretmenler 5 bin liraya kadar maaş alabiliyor. Fakat ücretli öğretmen tam kapasite çalışsa da ancak 2 bin 100 lira maaş alabiliyor.

Sigortaları da Tam yatmıyor
Maaş konusunda oldukça dertli olan ücretli öğretmenler sigortaları konusunda da sıkıntı yaşıyor. Resmi tatillerde, yaz aralarında hatta kar tatillerinde bile bu öğretmenlerin maaşları kesiliyor. Çalışmadıkları günler için öğretmenlerin sigortaları da yatmıyor. Ücretli öğretmenlik ülkemizde mecburi bir geçim kaynağı haline geliyor.
Kadrolu öğretmen olarak atanmak ülkemizde şu anda oldukça zor bir durumdur. Bu konuda şansını kaybeden pek çok öğretmen ücretli öğretmenlik için başvuru yapıyor. Fakat artık ücretli öğretmenlik yapmak da bir hayli zor bir durum haline geldi. Milli Eğitim Müdürlüklerine online olarak başvuru yapılıyor. Tabi ücretli öğretmen olmak için bu başvuru sonrasında araya hatırlı kişilerin girmesi gerekiyor.

Bu haber 990 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort