Ücretli öğretmen görevlendirme ekranı değişti

Ücretli Öğretmen Görevlendirme (e-Okul ve MEBBİS Üzerindeki İşlemler ve Yenilikler) Ücretli öğretmen girişleri bugüne kadar hem e-Okul > Şube İşlemleri > Ücretli Öğretmen Ekle ekranı ve hem de MEBBİS > Atama Sözleşmeli Öğretmen Modülü üzerinden yapılmaktaydı.

09 Şubat 2017 - 23:15 - Güncelleme: 09 Şubat 2017 - 23:24

Bugünden itibaren; Resmi okullar için e-Okul Sistemi üzerinde girilmiş olan ücretli öğretmen kayıtları kullanılmayacaktır. Diğer bir ifade ile e-Okul üzerinde Ders Öğretmeleri ekranında herhangi bir derse atanamayacaktır.

Ücretli öğretmen girişleri MEBBİS üzerinde yeni açılmış olan Ücretli Öğretmen Görevlendirme ekranlarından İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından yapılacaktır. MEBBİS üzerinde girişi yapılan ücretli öğretmenler doğrudan e-Okul sisteminde görünecek ve Ders Öğretmenleri ekranında derse atanabilecektir.

Yıllık olarak yapılan ücretli öğretmen görevlendirmeleri bu aşamadan itibaren Dönemlik olacaktır.
Dönem sonunda yapılan görevlendirmeler mutlaka kapatılacaktır.

İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri "MEBBİS > Ücretli Öğretmen Görevlendirme" modülü üzerinde yetkilendirilmişlerdir. Bu durumdan etkilenen okul müdürlükleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden talepte bulunacaklardır.

İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından ücretli öğretmen kaydının sisteme giriş yapılabilmesi için aşağıdaki bilgilere/belgelere ihtiyacı olacaktır.

1-) TC Kimlik Numarası

2-) Sosyal Güvenlik Numarası

3-) Öğrenim Durumu

4-) Üniversite Adı

5-) Fakülte - Yüksek Okul - Bölüm Adı ***  

SSSSSSkaynak Kamuajans

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti