Üç şehirde üstün zekalı ilköğretim okulu açılacak

Üç şehirde üstün zekalı ilköğretim okulu açılacak

23 Mayıs 2016 - 18:32

Üstün zekalı çocuklara İstanbul'da 8 yıldır başarıyla eğitim veren okul, üç şehirde daha kampüs açacak. Okullara, özel zeka testleriyle 130 ve üzeri IQ puanı alan öğrenciler, daha sonra gerçekleştirilen mülakatın ardından kabul edilecek.

İstanbul'da üstün zekalı çocuklara eğitim veren bir özel okul, Bursa, İzmir ve Ankara'da da kampüsler açacak. Doğa Okulları, yeni eğitim-öğretim döneminde Bursa Hamitler, İzmir Mavişehir 3 Bilim, Antalya Muratpaşa ve Ankara Çay Yolu kampüslerinde üstün zekalılar ilköğretim okulu açacak. Bu okullarda, üstün zekalı çocuklara müfredat dersleri öğrenme hızlarına uygun öğretilirken, Latinceden astronomiye çeşitli konularda 'Fark Dersleri' verilerek en üst seviyede gelişmeleri sağlanıyor. Doğa Okulları'nın Bursa Hamitler Kampüsü Üstün Zekalılar İlköğretim Okulu'na kayıtlar başladı. Bursa'yı İzmir'de Çiğli Mavişehir 3 Bilim Kampüsü ile Antalya Muratpaşa'da Bilim Kampüsü'nde açılacak okullar takip edecek. Her 3 okul da, bu kentlerin ilk üstün zekalılar okulu olacak. Okullara, özel zeka testleriyle 130 ve üzeri IQ puanı alan öğrenciler, daha sonra gerçekleştirilen mülakatın ardından kabul edilecek.

Doğa Okulları, İstanbul'da Acarkent, Avcılar ve Kadıköy kampüslerindeki Üstün Zekalılar İlköğretim Okulları'ndan ilk mezunlarını ise bu yıl verecek.

Zeka geriliğine yol açan uygulamadan Avrupa vazgeçti, bizde yaygınlaşıyor

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme ritüeli
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme...
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi