Türkiye'yi Yasa Boğan Haber. Ünlü İsim Hayatını Kaybetti

Tüm Türkiye'yi derin bir üzüntüye boğan haber geldi. Türk Edebiyat dünyasının efsane isimlerinden olan ünlü isim hayatını kaybetti. Bu haberi duyan yakınları ve sevenleri hastaneye akın etti. Haberin devamı için lütfen okumaya devam ediniz...!

13 Temmuz 2018 - 19:08

24 Mayıs 1951’de İstanbul’da doğan İzzet Yaşar, Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’ne girdi, ancak öğrenimini tamamlamadı. 1976’dan sonra çeşitli kurumlarad metin yazarlığı yaptı.
 
Bir süredir kanserle mücadele eden yazar ve şair İzzet Yaşar, 67 yaşında hayatını kaybetti. Yaşar’ın cenazesi bugün ikindi namazında Zincirlikuyu Camii’nde kaldırılacak.Reşit İmrahor adını da kullanan Yaşar, 1970 yılından itibaren Birikim ve Yeni Dergi’de yayımlanan şiirleriyle tanındı.
 
Kanser tedavisi gören şair ve yazar İzzet Yaşar hayatını kaybetti. Dönüşü Olmayan Hikayeler’le 1981 Sabahattin Ali Öykü Ödülü’nü kazandı.Reşit İmrahor adını da kullanan Yaşar, 1970 yılından itibaren Birikim ve Yeni Dergi’de yayımlanan şiirleriyle tanındı.
 
Kanama (1974) Yeni Kuş Bakışı (1979) Ölü Kitap (1983
Kuvve'den Fiil'e (1993) Dil Oyunları (2002) Asla Yazamayacaksın O Şiiri (2006) Başka Akıl Peşinde
 
Dönüşü Olmayan Hikâyeler (1981- Sabahattin Ali Öykü Ödülü) Özel Sektör İmamı (2003) Camdan Mezbahalar (tüm hikayeleri) Esther Kyra (2013)
 
Deneme
Balta/zar (sinema yazıları)
 
Çeviri
Bakış ve Ses, Pascal Bonitzer
Kör Alan ve Dekadrajlar, Pascal Bonitzer

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğretmene hayatının en büyük müjdelerinden biri... İşte o karar
Öğretmene hayatının en büyük müjdelerinden biri... İşte o...
Evde hazırlandığı KPSS'de Türkiye birincisi oldu
Evde hazırlandığı KPSS'de Türkiye birincisi oldu