Türkiye'nin otomobili tanıtılıyor

TOGG CEO'su Gürcan Karakaş'ın konuşmasından satır başları;  TOGG CEO'su Gürcan Karakaş: "Dünyada otomotivle ilgili oyunun kuralları yeniden yazılıyor.

Türkiye'nin otomobili tanıtılıyor
27 Aralık 2019 - 16:33 - Güncelleme: 27 Aralık 2019 - 21:17

TOGG CEO'su Gürcan Karakaş'ın konuşmasından satır başları; 

TOGG CEO'su Gürcan Karakaş: "Dünyada otomotivle ilgili oyunun kuralları yeniden yazılıyor. Otomobil akıllı bir cihaza dönüşüyor"

İşte yerli otomobilden ilk detaylar

Araçta, gelişmiş batarya yönetim ve aktif termal yönetim sistemlerinin sağladığı uzun ömürlü batarya paketi mevcut. Otomobilde, 200 beygir güç ile 7.6 saniye, 400 beygir güç ile 4.8 saniye altında 0-100 km/s hızlanma kapasitesi bulunuyor.

Yerli otomobil, sürekli olarak merkeze bağlı olacak ve bazı sistem güncellemeleri sürücünün bile hissedemeyeceği şekilde giderilecek. Ayrıca bakım ve parça değişimi gerektiren arıza durumlarında ise sistem, direkt olarak bakım noktasıyla iletişime geçecek.

Yerli otomobil otonom sürüş teknolojisine sahip olacak. Trafik sıkıştığı zaman otomobil kendiliğinden durup kalkabilecek. Sürücünün direksiyonla kontrol etmesine gerek kalmayacak.

Holografik Asistan teknolojisi

Yerli otomobilde Holografik Asistan teknolojisi de bulunuyor. Bu teknolojiyle yol detayları, tümsekler, köprüler sürücünün direkt olarak gözbebeğine ışınlar yoluyla iletilecek. Sürücü yola bakarken aynı zamanda bu uyarıları da görebilecek. Holografik Asistan teknolojisidünyada ilk kez kullanılıyor.

Bu haber 1116 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum