erkek protez saçthemeforest temaları

Türkiye'nin 4. Uçak Bakım Lisesi Isparta'ya açılıyor

Isparta İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YILMAZ müjdeyi sosyal medya hesabından duyurdu. “Türkiye’nin 4. Uçak bakım Lisesi Isparta’ya açılıyor”

Türkiye'nin 4. Uçak Bakım Lisesi Isparta'ya açılıyor
22 Mart 2020 - 23:16

Isparta İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YILMAZ müjdeyi sosyal medya hesabından duyurdu. “Türkiye’nin 4. Uçak bakım Lisesi Isparta’ya açılıyor”
Isparta’da eğitim için büyük adımlar atılmaya devam ediyor. Türkiye’deki 4. Uçak Bakım Lisesi Isparta’da açılıyor. 
Geçtiğimiz günlerde basında yansıyan haberde, Isparta TOBB Meslek Lisesinde 50 ton dezenfektan üretildiğini ve geçtiğimiz bu zor günlere Isparta’nın mesleki eğitimdeki başarısıyla önemli bir katkı sağladığına şahit olmuştuk.
Isparta, son zamanlarda göze çarpan Mesleki eğitimdeki başarısına uçak bakımı ve teknolojisi alanındaki eğitimi ile devam edecek. 
Uçak Bakım Lisesinin açılmasından dolayı Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK’a teşekkür eden Isparta İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YILMAZ, lisenin adının “Keçiborlu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” olacağını ve bu alanda 4. Okul olacağını duyurdu. Yılmaz kamuoyuyla paylaştığı bilgi de ayrıca, Uçak bakım lisesinin sınavla öğrenci alacağını ve mezun olan öğrencilerin ise Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksek Okulu’nda lisans eğitimlerini de tamamlayabileceklerini ifade etti. 
Özellikle son dönemde Isparta’daki Uçak Bakım Teknoloji Lisesi ile birlikte ülkemizin uçak bakımı ve uçak teknolojisi alanındaki gücüne ayrı bir ivme kazanmış olacak. 
Isparta İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz’ın konu ile ilgili yaptığı paylaşım ;
“Nitelikli (sınavla öğrenci alan) okul kapsamında yer alacak Keçiborlu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Isparta’mıza hayırlı olsun.
Okulumuz bu alanda ülkemizdeki 4. okul olacak ve önemli bir açığı kapatacak. 
Bu haber 4265 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort