Türkiye Neslican Tay için Tek Yürek

Sosyal medyada milyonların sevgisini kazanan Neslican Tay yoğun bakımda.

Türkiye Neslican Tay için Tek Yürek
16 Eylül 2019 - 11:45

2018 Yılında tümör nedeni ile bacağını kaybeden Neslican Tay 4.kez kansere yakalandı. Kanser ile olan mücadelesinde her anını sosyal medya hesabından paylaşan Neslican kısa sürede binlerce takipçi sayısına ulaştı ve onun gibi kanser ile mücadele eden hastalara umut ışığı oldu. 4.kez kanser olduğunu 7 Eylül'de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile duyuran Neslican paylaşımında 'Çok teşekkür ederim. 3 kere yendim 4'te yolda ben de kendime ve iyileşeceğime çok inanıyorum.İyi ki varsınız videoyu buradan benim yerime paylaşıp güzel dileklerini esirgemeyen herkes!' ifadelerini kullandı.

Şu an  tedavisine yoğun bakımda devam edilen sosyal medya fenomeni için ünlülerin de dahil olduğu yardım kampanyası başlatıldı. Sadece ünlüler değil binlerce sosyal medya kullanıcısı da Neslican için tek yürek oldu. Haluk Levent ve Gonca Vuslateri gibi ünlülerden destek mesajları geldi. 

Hastaneden yapılan açıklama da 'Neslican için değerli hocalarımız ve ekip arkadaşlarımız elinden geleni yapıyor. İnşallah Neslican bir kez daha ne kadar güçlü olduğunu bizlere gösterecek' denildi ve hastane tarafından kan arandığına dair yazı paylaşıldı. Paylaşılan bu yazı kısa sürede binlerce kişi tarafından paylaşıldı ve Neslican'a kan bulunması sağlandı.

20 Yaşında olan Neslican, Bursa doğumlu ve Bahçeşehir Üniversitesinde Psikoloji eğitimi görüyor. Tedavisi bittiğinde tekrar sınava girip Mimarlık okumak istediğini her fırsatta dile getiren Neslican'ın en büyük hayali İstanbul Teknik Üniversitesinde Mimarlık okumak. 

Bu haber 1430 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort