Türkiye'den Somalili öğrencilere burs

Türkiye'de üniversite eğitimi almaları için somalililere burs verilecek.

23 Eylül 2017 - 23:06

Türkiye Maarif Vakfı, Somali'de lise eğitimini tamamlayan öğrencilere Türkiye'deki üniversitelerde eğitimlerini tamamlamaları için burs verecek.Başkent Mogadişu'da vakfa ait okulda velilerin katılımıyla düzenlenen etkinlikte konuşan Okul Müdürü Abdulkadir Cuban, Maarif Vakfı'nın liseden mezun olan 70 öğrenciye burs vereceğini söyledi.

Öğrencilerin velileri ise burs verilecek olmasından dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.Vakıf kapsamındaki ilköğretim ve lisede yaklaşık 700 öğrencinin eğitim gördüğü belirtiliyor.

KYK Burs başvuruları nasıl yapılır?

KYK Burs başvurularını bekleyen adaylar, başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağını ve gerekli belgeleri merak ediyor. KYK burs başvurusu için yapılması gereken işlem Burs/öğrenim kredisi müracaatları, Kurumun kyk.gsb.gov.tr web adresinden ve e-devlet üzerinden kabul edilmektedir. Burs / öğrenim kredisi müracaatında bulunan öğrencilerden sadece öncelik belgesi istenilmektedir. Diğer beyan edilen bilgilere dair belgeler ise istenmemekte olup, beyan edilen bilgilere ait kontroller ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından web ortamında veya manyetik ortamda alınarak, yapılmaktadır. İstenilen belgeler Kurumun kyk.gsb.gov.tradresinde ilan edilmektedir.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Nuriye
    2 ay önce
    Bu tanıdığımız vardı,ODTÜ öğrenciydi,okul harcını ödeyemediği için okul kaydı silinmişti şimdi ne güzel tıpkı yıllar öncesindeki gibi Somalili öğrencilere destek var,yurt var
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ByLock mağduruna güzel haber
ByLock mağduruna güzel haber
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı