Türkiye'deki 54 bin 500 okulu için flaş karar

Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş, Türkiye'deki tüm okulların çevrelerinin kamera ile sürekli gözleneceğini söyledi.

21 Kasım 2016 - 17:03 - Güncelleme: 21 Kasım 2016 - 22:13

Kurtulmuş, uyuşturucuyla mücadele kapsamında Türkiye'deki 54 bin 500 okulun önüne kamera yerleştireceklerini belirterek "Uyuşturucuyla mücadele üst kurumu çalışmalarını yürütüyor. Uyuşturucu Mücadele Toplantısı sonucunda Türkiye kamuoyuyla paylaşılacak ve güvenli okul projesi kapsamında çok kısa sürede tamamlanacaktır" ifadesini kullandı.

Dövizin yükselmesi hakkında önlem alacak mısınız?

EKK toplantısında döviz, faiz ve bu anlamda piyasayla ilgili gelişmeler konusunda Merkez Bankası'nın hazırlıklarını yapması gündeme gelmişti. İkincisi yapısal reformları sürdürme kararıdır. Dolayısıyla şu anda ekonomideki durumu yakinen takip ediyoruz, perşembe para piyasaları kurulu toplantısı yapılacak, bu toplantıda bağımsız bir kurum olan Merkez bankası bir karar alacaktır. EKK biliyorsunuz sürekli yapılan bir toplantıdır, kontrol altında ekonomik kararlar alınıyor. 

Perşembe günü meclisten geçen cinsel istismar düzenlemesi var, bu konu konuşuldu mu?

Sizin de söylediğiniz gibi STK'ların, milletvekillerinin kanaat ve değerlendirmelerini gözden geçiriyoruz ve bunları değerlendiriyoruz. Asla tecavüz suçlarını kapsamamaktadır. Kapsamayacaktır da. CHP ve MHP'nin de başka teklifleri varsa bunları da değerlendirmeye açık olduğumuzu ifade ediyoruz. Başka bir teklifi varsa, bunları değerlendirmeye hazır olduğumuzu ifade etmek isterim. 

d


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet
    11 ay önce
    Zaten okulların çoğunluğu kameralı... Ülkeye, uyuşturucu sokanları, uyuşturucu üretenleri durdurun. Emniyet güçlerinin okul giriş çıkışlarında kontrolünü artırın. Çocukların problemleri neymiş ki uyuşturucuya yönelmişler? Çocukların, ailelerinin problemlerini çözün. Okullar civarında mantar gibi çoğalan, nargile kafe, tütüncüleri kaldırın. Hatta kameraları oralara takın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğretmenlerin Atama ve Ders Okutma Esaslarında Önemli Değişiklik!
Öğretmenlerin Atama ve Ders Okutma Esaslarında Önemli...
Validen öğretmenlere kılık kıyafet uyarısı geldi
Validen öğretmenlere kılık kıyafet uyarısı geldi