Türkiye'de bir ilk: İl MEM ISO 9001 kalite belgesi aldı

Türkiye'de ilk kez bir Milli Eğitim Müdürlüğü ISO 9001 kalite belgesi alarak tarihe geçti. Kurumsal Kalite Yaklaşımını eğitimde uygulayan Muğla il MEM bağımsız kuruluşlarca yapılan denetimleri başarı ile tamamlayarak ISO 9001:2015 Kalite Belgesini almaya hak kazandı

06 Ağustos 2017 - 20:32 - Güncelleme: 06 Ağustos 2017 - 20:41

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün sosyal medya hesabından paylaştığı haberde şu ifadelere yer verildi.

Kurumsal Kalite Yaklaşımını eğitimde uygulayan Müdürlüğümüz öncülüğünde 5 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüyle (Datça,Marmaris,Menteşe,Bodrum,Milas) birlikte bağımsız kuruluşlarca yapılan denetimleri başarı ile tamamlayarak ISO 9001:2015 Kalite Belgesini almaya hak kazandık.

2015-2019 stratejik planımızda vurguladığımız ve 2017 yılı performans programında hedef olarak belirttiğimiz Kalite Yönetim Sistemini, eğitimin her alanında uygulama amacı ile yola çıkarak süreci başlattık. Bu doğrultuda, veli, öğrenci ve diğer paydaşların memnuniyetlerini artırmak, kurum çalışanlarına moral, motivasyon sağlamak ile kurumun vizyon ve misyonu doğrultusunda ortak hedeflerine ulaşmada öncülük ederek önemli bir liderlik örneği sergileyen Müdürümüz Sayın Celalettin EKİNCİ konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Yoğun bir hazırlık döneminin ardından başarılı bir denetim geçirerek İSO 9001:2015 Kalite Yönetim Sisteminin en son revizyonu ile bu belgeyi alan Türkiye’deki ilk Milli Eğitim Müdürlüğü olma unvanını kazandık. Kalite yönetim sistemi ile müdürlüğümüzün tüm birimlerinde kalite hedefleri, kurumsal riskler, risklerle ilgili çözüm faaliyetleri, kurumsal performanslar ve performans hedefleri belirlenerek etkili bir kalite yönetim sistemi oluşturulmuştur. 
Her yıl ara denetimlerle sistemin işlevselliği kontrol edilerek sürekli gelişmesi hedeflenmektedir. Sistemin daha işlevsel olması için hedefimiz tüm ilçelerde bu sistemi kurmak, akabinde Müdürlüğümüze bağlı okul ve diğer kurumlarda da sistemi işler duruma getirmektir. 
Projemizin ilk etabında beş ilçe ile çalışmalar başlatılmıştır. Müdürlüğümüzde ve ilçelerde edindiğimiz deneyimlerle hızlı bir şekilde diğer ilçelerde de bu sistemi kurarak Türkiye’de il ve ilçeleriyle Kalite Yönetimi sistemini bütünüyle uygulayan ilk il olma başarısını da göstermiş olacağız. ISO 9001-2015 Kalite belgesi İl Müdürlüğümüz ve ilçelerimizle birlikte alınmış olup diğer ilçelerin çalışmaları devam etmektedir. Bu başarıdan dolayı emeği geçen tüm çalışanlarımızı tebrik ederim.” dedi. Bu doğrultuda Muğla İl Milli Eğitim ve İlçe Müdürlüklerince başlatılan kalite yönetim sistemi kurma çalışmaları sonuçlanarak, ISO 9001 Sisteminin kurumda uygulandığının göstergesi olan ve üzerinde ISO 9001 Kalite Belgesini düzenleyen FQC kuruluşu ile o kuruluşu akredite eden TÜRKAK logosunun bulunduğu belge ve bayrak Müdürlüğümüze teslim edildi.
 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN


 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • MURAT
  3 ay önce
  Türkıiye'de ilk değil. Haber yanlış. Sizden önce alan omlarca Milli Eğitim Müdürlüğü var.
 • NACİ
  4 ay önce
  Haberde Türkiye'de ilk kez diye yazılmış. Öncelikle Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünü tebrik ediyorum .Güzel bir çalışma. Ancak Bursa ili ,Yıldırım ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2002 Nisan ayında İSO 9000- 2000 Kalite belgesini aldı .
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ABD'den flaş Türkiye açıklaması
ABD'den flaş Türkiye açıklaması
Öğrenciyle ilişkiye giren öğretmen gözaltına alındı
Öğrenciyle ilişkiye giren öğretmen gözaltına alındı