Turkcell'den EBA'ya Özel Ücretsiz İnternet

    Koronavirüs salgını ile eğitime ara verilmesi uzaktan eğitim sürecinin başlamasına neden oldu. Turkcell, Eğitim Bilişim Ağı uygulamasında kullanılmak üzere 3 GB üstüne 3 GB daha ekleme yaptı. Kurum mobil abonelerine toplamda 6 GB ücretsi EBA interneti vermiş oldu. Fiber kullanan aboneler ise EBA altyapısından sınırsız bir şekilde yararlanabilecek.

Turkcell'den EBA'ya Özel Ücretsiz İnternet
15 Mart 2020 - 16:27 - Güncelleme: 15 Mart 2020 - 16:36

    Koronavirüs salgını ile eğitime ara verilmesi uzaktan eğitim sürecinin başlamasına neden oldu. Turkcell, Eğitim Bilişim Ağı uygulamasında kullanılmak üzere 3 GB üstüne 3 GB daha ekleme yaptı. Kurum mobil abonelerine toplamda 6 GB ücretsiz EBA interneti vermiş oldu. Fiber kullanan aboneler ise EBA altyapısından sınırsız bir şekilde yararlanabilecek.
  Öğretmen, öğrenci ve velilerin EBA içeriklerine erişimini sağlamaları açısından Turkcell Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan 3 GB destek üstüne 3GB ilave ekledi. Bu karar ile Turkcell toplamda 6 Gb çıkartma kararı almış oldu.
 Ücretsi İnternetten Nasıl Yararlanılır?
  Öğretmen öğrenci ve veliler için verilen 3 GB internet hakkına ek olarak Turkcell 3 GB daha ek paket ilave etti. Turkcell ücretsiz internet için kullanıcıların EBA kanalını takip etmeleri gerekiyor. Ülkemizin resmi dijital eğitim platformu olan EBA içeriklerinden faydalanmak isteyenler için 6 GB internet desteği 6 ay boyunca ücretsiz olarak devam edecek.
Sabit kullanıcılar için de EBA giriş desteği verilmesi kararı alındı. Bu platforma erişimde kota kaldırıldı. Ayrıca fiber kullanıcılar için 100 MBit’e kadar yükseltme yapıldı. Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan devletin aldığı doğru kararın desteklendiğini ifade etti. Koronavirüs salgının en az hasar ile atlatılacağını belirtti. El birliği ile bu salgının yenileceğini de sözlerine ekledi. EBA tanımlaması için BİP uygulamasından keşfet bölümünden EBA takibi yapılması gerekiyor.
 
Bu haber 1423 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum