Türk marketine İsveç’te yılın mağazası ödülü

Türk marketine İsveç'te yılın marketi ödülü verildi. 27 yıl önce İsveç’e yerleşen Türk girişimci Muhittin Taylı ‘Matvärlden’ ismini dünya markası yapmayı hedeflediklerini söyledi.

02 Ekim 2017 - 00:10

Stockholm’deki City Hall’de ‘İsveç Perakende Ödülleri’ gecesi düzenlendi. 2 bin 500 süpermarketin değerlendirildiği gecede, “2017 Yılı Marketi” ödülüne Türk girişimciye ait ‘Matvärlden Veddesta’ layık görüldü. Marketin sahibi ve genel müdürü Muhittin Taylı (57), uluslararası başarılara imza atmış süpermarketlerin içinden seçilip birinci oldukları için gurur duyduğunu söyledi.
DÜNYA MARKASI OLACAK 
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinden gelerek 27 yıl önce İsveç’e yerleştiğini anlatan Taylı, 2 yıl önce hizmete soktukları süpermarketin bu kadar kısa bir zamanda böyle bir başarı yakalamasından son derece mutlu. İsveç toplumuna Türk ürünleri sunduklarını ve marketlerinde 200 personelin çalıştığını anlatan Taylı, İsveç genelinde 8 şube daha açmayı düşündüklerini söyledi. Taylı ‘Matvärlden’ ismini dünya markası yapmayı hedeflediklerini de anlattı.
İsveç’te Türk marketine yılın mağazası ödülü

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
O müdüre soruşturma!
O müdüre soruşturma!
Kalp krizi geçiren öğretmen hayatını kaybetti
Kalp krizi geçiren öğretmen hayatını kaybetti