İSLAMABAD (AA) - Türk Kızılay, Pakistan'ın başkenti İslamabad'da kan bağışı kampanyası düzenledi.

Türk Kızılay ve Pakistan Kızılay işbirliğinde düzenlenen kampanya, Türkiye'nin İslamabad Büyükelçiliğinde gerçekleştirildi.

Pakistan'daki Türk kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, Türk vatandaşları ve bu ülkedeki yabancı misyonlardan yetkililerin katıldığı kampanyada 68 ünite kan bağışında bulunuldu.

Kerkük Valiliğinden "ihmale uğrayan" Türkçenin şehirde resmi dillere eklenmesi talimatı Kerkük Valiliğinden "ihmale uğrayan" Türkçenin şehirde resmi dillere eklenmesi talimatı

Türkiye'nin İslamabad Büyükelçisi Mehmet Paçacı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 14 Haziran Dünya Kan Bağış günü dolayısıyla kan bağışı kampanyası gerçekleştirildiğini, bu yıl kampanyayı erken yaptıklarını ifade etti.

Paçacı, kampanya ile Pakistan-Türkiye kardeşliğini perçinlediklerini dile getirerek, "Kan kardeşliğimiz gerçekleşmiş oluyor." dedi.

Endonezya'nın İslamabad Büyükelçiliği Savunma Ateşesi Budi Virman da kampanyaya destek vermek amacıyla kan bağışında bulunmaya geldiğini vurgulayarak, "Bir damla kan birçok hayatı kurtarabilir." diye konuştu.