Türk Eğitim Vakfı Bursları Açıklanma Tarihi?

Üniversite öğrencileri için Türk Eğitim Vakfı tarafından verilen TEV burs sonuçları büyük bir merak ile bekleniyor. Burs için başvurular 2-22 Eylül tarihinde alındı. Bu yıl için bursun aylık miktarı 700 lira olarak belirlendi. Açıklanacak burs sonuçların ise kurumun resmi sitesinden ulaşılabilecek.

Türk Eğitim Vakfı Bursları Açıklanma Tarihi?
09 Aralık 2019 - 22:25

TEV Burs Miktarı Ne Kadar?
2019-2020 eğitim öğretim yılı için TEV burs miktarı 700 lira olarak belirlendi. Fakat bu yıl için yapılan başvuru sonuçları hala açıklanmadı. Burs sonuçları için kurumun resmi sitesi öğrenciler tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor. Burs sonuçları sorgulama ekranında burs sonuçları izlenebiliyor.


Burs Sonuçları Nasıl Öğrenilecek?

TEV bursları için başvuranlar arsından seçim öğretim kurumları tarafından oluşturulan Burs Komisyonları tarafından yapılıyor. Müracaat eden adaylar arasından seçilenler gerekli belgeleri imzalı olarak tutanak halinde TEV’e gönderir. Kesin sonuçlar ise TEV tarafından burs kazananlara bildirilecek. Öğrencilere e-posta, ya da SMS yolu ile duyuru yapılacak. E-posta ya da SMS dışında herhangi bir bildirimin geçerliliği bulunmayacak.

Burs kazananlar ise bursu ekim ayı itibariyle alabilecek. Burslar en geç aralık ayı itibariyle ise öğrencilerin eline geçmiş olacak. Bundan sonraki aylar için TEV bursları aylık olarak alınacak. Burs süresi ise ekim ayından haziran ayına kadar devam ediyor. Burs toplam 9 ay süre ile verilecek. Yaz aylarında ise burs için ödeme yapılmayacak.

Bu haber 454 defa okunmuştur.

Şişli Eskort