Türk Eğitim Sen Eğitim Bir Sen'e sert çıktı!

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, bakanlığın müfredat çalışmalarına dönük olarak Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen tarafından yapılan "Gecikmiş Bir Reform: Müfredatın Demokratikleştirilmesi" başlıklı çalışmaya dönük sert eleştiriler getirdi.

Türk Eğitim Sen Eğitim Bir Sen'e sert çıktı!
07 Ocak 2017 - 18:51

Hatırlanacağı üzere Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 4 Ocak'ta müfredata ilişkin bir açıklama yaparak "İnkılap tarihi ve Atatürkçülük dersi müfredattan çıkarılmalı ve tarih dersinin içeriğine alınmalıdır." açıklaması yapmıştı. Bu açıklama geniş çevrelerde tepki ile karşılanmıştı.

Koncuk bu açıklamaları, "Bu Atatürk’e saldırmaktır." diye tanımladı. Koncuk açıklamasında şu ifadelere de yer verdi: "MEB'in müfredat çalışmasını bahane ederek, Atatürk adına saldırmak için fırsat kollayan embesilleri kınıyorum.

Müfredat millî olmalıdır. Millî birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bugün, Atatürk'e saldıranlar ya gafil ya da haindir. Millî Eğitim Bakanlığı bunlara itibar edemez. Müfredat değişmez değildir, ancak bunu sanki kutupları yeniden keşfediyor gibi sunmak da doğru değildir.

Değişmesi gerekenler değişmelidir. Müfredat millî olmalı, bilimden ve çağımızdan kopuk olmamalıdır. Millî sembol ve kahramanlarımızı ise kimse tartışmaya açamaz. Takip ediyoruz. Müfredat çalışmaları asla gayrimilli zihniyet sahipleri ile yapılamaz. MEB bu konuda hassas olmalı, bu tür kafalara fırsat vermemelidir."KAYNAK öğretmenlerhaber

Bu haber 3899 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort