Türk Eğitim-Sen'den Twitter'da Toplu Sözleşme Mücadele Duyurusu

Türk Eğitim-Sen internet sitesinden yapılan duyuruda, toplu sözleşme görüşmeleri kapsamında hükümetin sunduğu zam teklifine karşı her alanda etme protesto çağrısı yapıldı.

Türk Eğitim-Sen'den Twitter'da Toplu Sözleşme Mücadele Duyurusu
20 Ağustos 2019 - 14:36

5. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde Kamu İşveren Heyeti tarafından sunulan son zam teklifi yetkili sendikalar tarafından yeter görülmeyip kabul edilmedi. Memur-Sen tarafından alınan iş bırakma eylemi kararının ardından Türk Eğitim-Sen de her alanda protesto etme çağrısında bulundu.

Türkiye genelinde düzenlenen eylemlerin ardından Twitter üzerinden de ülke gündemine kamu çalışanlarının sorunlarını taşıdıklarını belirten Türk Eğitim-Sen de sosyal medya sitesi Twitter üzerinden “SefaletZammınaHayır” başlığı ile etkinlik düzenlediğini duyurdu.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci'nin ilk Twitter mesajı ile dün akşam saat 20:30 itibarıyla başladığı bildirilen etkinlik çalışmasının kısa süre içerisinde ülke gündeminde Trend Topic (TT) olmayı başardığı belirtildi. Duyuruda ayrıca, on binlerce kamu görevlisi, memur emeklisi, sözleşmeliler, üniversiteli işçiler ve yardımcı hizmetliler başta olmak üzere birçok kesimin destek verdiği etkinlik için paylaşılan Twitter mesajlarından örnekler de verildi.


Bu haber 834 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum