Türk Eğitim-Sen'den Sözleşmeli Öğretmenlerin Eylemine Destek

Sözleşmeli öğretmenler tarafından eş durumu mağduriyetinin çözülmesi için 26 Temmuz 2019 tarihinde Ankara'da yaptığı eyleme Türk Eğitim-Sen de destek verdi.

Türk Eğitim-Sen'den Sözleşmeli Öğretmenlerin Eylemine Destek
26 Temmuz 2019 - 11:22

Sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu mağduriyetinin çözülmesi için 26 Temmuz'da Ankara'da düzenlediği eyleme Türk Eğitim-Sen tarafından da destek verildi. Türkiye'nin her yanından aileleri ile birlikte katılan sözleşmeli öğretmenler valizleri birbirine zincirlenmiş şekilde ayaklarına prangalar taktı. Evlilik cüzdanlarını gösteren ve Ağustos ayında tayinlerinin yapılacağı düşüncesi ile evlerini kapatan bazı sözleşmeli öğretmenlerin eşyalarının yer aldığı ve aile fotoğraflarının bulunduğu kolileri de yanlarında getirdiği görüldü.

Türk Eğitim-Sen’den Destek

Eylem süresince çeşitli sloganlar atan sözleşmeli öğretmenler, Ağustos ayında eş durumu tayin hakkından yararlanmak istediklerini dile getirdi. Türk Eğitim-Sen Genel Sekreteri Musa Akkaş yaptığı konuşmada, Milli Eğitim Bakanlığı'nın bir düzenleme yaparak 2016 yılında KHK ile atanan ve 3 yılını dolduran sözleşmeli öğretmenlere en azından Ağustos döneminde eş durumundan tayin hakkı verilmesini istedi.

Konuşmasının sonunda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a çağrıda bulunan Akkaş, hem eğitim öğretim faaliyetinin sağlam zeminde sürdürülmesi ve hem de öğretmenlerin motivasyonlarının tam olması için taleplerin göz önüne alınarak il içi özür grubu tayin bekleyenlerin aile birliğinin sağlanmasını istedi. Bakanlıktan müjdeli haberler beklediklerini ifade eden Akkaş, sözleşmeli öğretmenlerin gönül rahatlığıyla çocuklarına ve eşlerine kavuşmaların en büyük temennileri olduğunu söyledi.

Kaynak: Türk Eğitim-Sen

Bu haber 481 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum