Türk Eğitim Sen'den Sandık Zaferi

Türk Eğitim Sen Türkiye genelinde yapılan İLKSAN seçimlerinden büyük zaferle çıktı. TES İLKSAN delege adaylarından yaklaşık %80'inin seçilmesi ile büyük bir zafere imza attı.

Türk Eğitim Sen'den Sandık Zaferi
09 Nisan 2016 - 23:07

Türk Eğitim Sen Türkiye genelinde yapılan İLKSAN seçimlerinden büyük zaferle çıktı. TES İLKSAN delege adaylarından yaklaşık %80'inin seçilmesi ile büyük bir zafere imza attı.

Aday Öğretmenlere Yapılan Muameleye Dayanamadı ve Tüm Aday Öğretmenlerden Özür Diledi

TÜRK EĞİRİM SEN AÇIKLAMASI;

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk sosyal medya hesaplarından İLKSAN delegelerinin %80’den fazlası Türk Eğitim-Sen’in  açıklamasında bulundu.
Koncuk şunları kaydetti:
İLKSAN ilçe delege seçimlerinde Türk Eğitim-Sen adayları, resmi olmayan sonuçlara göre %80'i aşan oranda başarı sağlamışlardır.Bu başarıda emeği olan tüm arkadaşlarımı, şube başkanlarımızı, yönetim kurulu üyelerimizi, il ve ilçe temsilcilerimizi, delege adaylarımızı ve her zaman yanımızda dim dik duran fedakar üyelerimizi kutluyorum.

Dikkat! 3 İlde Sınavlar İptal
Bundan sonra yapılacak il delegeliği seçimlerinde de, görünen odur ki, ülke genelindeki toplam 222 il delegesinin % 80'den fazlası Türk Eğitim-Sen ilçe delegeleri arasından seçilecek arkadaşlarımızdan oluşacaktır.Buna göre 222 il delegesinin 180-190'ı Türk Eğitim Sen delegesi olacak ve genel kurullarda bu arkadaşlarımız görev yapacaktır.Bu tahmini sayı şuana kadar İLKSAN seçimlerinde bir sendikanın kazandığı en yüksek delege sayısıdır.Bu başarı İLKSAN tarihinde tarihi bir başarıdır.Bu başarı inancın, mücadelenin ve azmin sonucunda elde edilmiştir.Bu teşkilatla ne kadar gurur duysak yeridir.
Bu arada İLKSAN seçimlerine katılan bütün eğitim sendikalarını tebrik ediyorum, seçilen delegelerini de kutluyorum.
Tabi bir tebrik de sarı sendikaya.Neden mi?Çünkü seçime girmemekle çok doğru bir karar vermişler, çünkü bu ateşe kar dayanmaz ve rezil olurlardı.Yaşayacakları hezimeti önceden görmeleri onlar açısından bir başarıdır!Tabi ki, hem demokrasi, hem de sandıktan kaçmak ne menem bir iştir, onun takdirini de, İLKSAN üyelerine bırakıyorum.

2016 öğretmen maaşları derece kademeye göre tıklayınız
Seçim sonuçlarının tüm İLKSAN üyelerine hayırlı olmasını diliyor, seçilen, seçilemeyen tüm arkadaşlarımı kutluyorum.”

Öğretmenim öğrenciye sakın dokunma TIKLA OKU


Bu haber 5079 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort