erkek protez saçthemeforest temaları

Türk-Eğitim-Sen'den Rehber Öğretmen Görevlendirilmeleri Başvurusu

Türk-Eğitim-Sen tarafından yapılan açıklamada, rehber öğretmen görevlendirilmeleri ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı'na başvuru yapıldığı belirtildi.

Türk-Eğitim-Sen'den Rehber Öğretmen Görevlendirilmeleri Başvurusu
20 Haziran 2019 - 09:11

Türk-Eğitim-Sen, rehber öğretmen görevlendirilmeleri konusunda çeşitli talepleri içeren yazıyı Milli Eğitim Bakanlığı'na sunduğunu açıkladı. Söz konusu yazıda rehber öğretmenlerin tercih danışma komisyonlarında resen görevlendirilmesi ve istekli olanların komisyonlarda görevlendirilmesi ile birlikte görev alan öğretmenlere yolluk verilmesi ve de ek derslerin artırımlı ödenmesi hususlarında talepte bulunulduğu belirtildi.

MEB'e yapılan başvuru kapsamında söz konusu taleplerin gerekçeleri ise Türk-Eğitim-Sen tarafından ayrıca resmi internet sitesinde paylaşıldı. Tercih danışma komisyonlarının öğrencilerin bir üst öğrenim kurumuna geçişleri sürecinde onlara rehberlik etmek amacıyla kurulduğu belirtilerek, ilgili komisyonlarda öncelikli olarak rehber öğretmenlerin görevlendirildiği ve bu görevlendirmelerin rehber öğretmenlere sorulmaksızın yapılmakta olduğu hatırlatıldı. Bunun ise rehber öğretmenler için bazı sıkıntılara neden olduğu kaydedildi.

Resen Görevlendirme Yapılamayacağı Belirtildi

Öğrencilerin tercih dönemlerinin Temmuz ve Ağustos aylarına denk gelmesi nedeniyle rehber öğretmenlere yaz aylarında görevlendirme yapılacağı belirtilen açıklamada, bu dönemin ise yaz tatiline denk geldiği için bu aylarda öğretmenlerin izinli olduğundan dolayı resen yapılacak görevlendirmelerin kanuna aykırılık teşkil edeceği vurgulandı. Bu durumda ise resen görevlendirme yapılamayacağından gönüllülük esasına göre hareket edilmesi ve istekli olan rehber öğretmenlere tercih danışma komisyonlarında görev verilmesinin daha uygun olacağı talep edildi.

Öğretmenler haber olarak yayınladığımız Türk-Eğitim-Sen tarafından Milli Eğitim Bakanlığı'na gönderilen ilgili yazıya erişmek için tıklayınız...

Kaynak: Türk-Eğitim-Sen

Bu haber 962 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort