Türk Eğitim-Sen'den MEB'e "Öz Değerlendirme" Konulu Başvuru

Türk Eğitim-Sen, resmi internet sitesinde yayınladığı duyuruda, öz değerlendirme formunun doldurulmasında yaşanan sorunların giderilmesini istedi.

Türk Eğitim-Sen'den MEB'e "Öz Değerlendirme" Konulu Başvuru
04 Temmuz 2019 - 12:34 - Güncelleme: 04 Temmuz 2019 - 12:36

Türk Eğitim-Sen tarafından yapılan açıklamada, öz değerlendirme formunun doldurulmasında yaşanan sorunların giderilmesi talep edildi. MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Müdürlüğü tarafından yayınlanan “Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumları Kalite Güvencesi Öz Değerlendirme Uygulama Rehberi” kapsamında mesleki ve teknik eğitim kurumlarında öz değerlendirme faaliyetlerinin yürütüldüğü belirtilen açıklamada, bu faaliyet kapsamında mesleki ve teknik eğitim kurumlarında görev yapmakta olan öğretmenlerden öz değerlendirme formlarının doldurulmasının istendiği hatırlatıldı.

Fakat öğretmenler tarafından büyük bir emek verilerek doldurulan öz değerlendirme formlarının somut bir gerekçe gösterilmeksizin onaylanmadığı ve tekrar geri gönderildiği belirtildi. Türk Eğitim-Sen olarak mesleki ve teknik eğitim kurumlarında uygulanan söz konusu öz değerlendirme faaliyetlerinin daha etkin şekilde yürütülmesi ve öğretmenlerin öz değerlendirme formları doldururken mağduriyet yaşamamaları için formlarda bulunan soruların formatının tekrar gözden geçirilip düzenlenerek daha cevaplanabilir hale getirilmesi konusunda Milli Eğitim Bakanlığı'ndan talepte bulunulduğu bilgisi paylaşıldı.

Türk Eğitim-Sen tarafından Milli Eğitim Bakanlığı'na iletilen “Öz Değerlendirme” konulu yazı için tıklayınız...

Bu haber 759 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort