Türk Eğitim Sen Başkanı'nın Açıklamasına EBS Başkanı'ndan Karşılık: 'Siz Busunuz'

İstanbul'da Beykoz, Sultanbeyli ve Sultangazi ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzası ile yapılan ilçe müdürlüğü atamalarına rağmen İl Müdürlüğünün atanan ilçe müdürlerini göreve başlatmaması nedeni ile Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen İstanbul İl Temsilcisi Remzi Özmen, sosyal medya hesabı üzerinden durumu eleştirir paylaşım yapmıştı. Bu açıklamaya karşılık Memur Sen İl Temsilcisi ve EBS İstanbul 4 No'lu Şube Başkanı Talat Yavuz'dan geldi.

Türk Eğitim Sen Başkanı'nın Açıklamasına EBS Başkanı'ndan Karşılık: 'Siz Busunuz'
04 Ağustos 2021 - 11:45 - Güncelleme: 04 Ağustos 2021 - 11:55
Türk Eğitim Sen ve Türkiye Kamu Sen İstanbul İl Temsilcisi Remzi Özmen atanan ilçe müdürlerinin göreve başlatılmamasına tepki olarak sosyal medya hesabından;
''Ne yapacağız yani!.. İlçe Müdürü atamak için imza sirküsü mü açacağız. Cemaatler, vakıflar, maarif vakfı, sendika, mahalle başkanı, ilçe başkanı, il başkanı herkes imzalayacak ondan sonra mı göreve başlatılacak. Böyle bir işleyişte eğitimin şahını getirseniz başarılı olur mu?'' Cumlelerini sarf etmişti.
Özmen'in bu paylaşımına karşılık olarak sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Eğitim Bir Sen İstanbul 4 No'lu Şube Başkanı ve Memur Sen İStanbul İl Temsilcisi  Talat YAVUZ şu ifadelere yer verdi:
''Bakanın istifa ettiği bu ara dönemde, bütün etik kuralları ve devlet adabını çiğneyerek İlçe müdürü atamalarını kim yapıyor diye merak ediyorduk. Sn Başkan, atamaları siz mi yapıyorsunuz? Siz yapınca neden paralel, çete vs olmuyorsunuz? Üç günde aslınıza döndünüz,siz busunuz.''

Bu haber 957 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum