Türk Büro-Sen Başkanı Yokuş'tan Memur Alımı Liyakat Açıklaması

Türk Büro-Sen Genel Başkanı ve Türkiye Kamu-Sen Teşkilatlandırma Genel Sekreteri Fahrettin Yokuş, kamuya memur alımlarında liyakat açıklamasında 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Face Time görüşme yaparak son derece önemli bir girişimi önleyen Hande Fırat'ın ifadelerine değindi. Açıklamalarının ortak noktası ise kamu personeli alımlarında ve kamuda yükselişte liyakat...

20 Kasım 2016 - 17:57 - Güncelleme: 20 Kasım 2016 - 18:04

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Türk Büro-Sen resmi web adresi üzerinden yayımladığı kamuda liyakat ve memurlukta yükselme problemlerine ilişkin açıklamasında; 15 Temmuz darbe girişiminin önlenmesinde önemli rol oynayan CNN Türk spikeri Hande Fırat' ın açıklamalarına da yer verdi.

Hande Fırat' ın komisyonda yaptığı açıklamalardan pasajlarda sunan Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş; yıllardır kamuda ve kamu görevlerinde yükselmekle alakalı liyakatı savunduklarını, kendilerinin dinlenmediğini; durumun bu halde olmasından dolayı da en azından darbe girişiminin önlenmesinde yeri büyük olan Hande Fırat' ın dinlenmesi gerektiğini ifade etti.

Kamu görevlerinde yükselinmesinin bir güce, ya da topluluğa bağlı olmaması gerektiğinin altını çizen Hande Fırat' a destek olan Fahrettin Yokuş, kamuda görevde yükselmeler ve kamuya girişler için yaşananların; liyakatı ayaklar altına alan, adaletsiz, hukuksuz ve eşitliğe aykırı bir durum olduğunu ifade etti.

Açıklamasında daha önceleri defalarca kez liyakat ortamının sağlanmasına ve bu yöndeki çalışmalara önem verilmesi yönünde çağrılarda bulunduklarını, siyasetçilere durumun izah edilemediğini ifade eden Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, liyakat ortamının sağlanmasındaki gerekliliğin farkında olunmasını; darbe girişiminin önlenmesinde etken olan en önemli isimlerden bir tanesi olan Hande Fırat' ın çağrılarına kulak verilmesi gerektiğinin altını çizdi.


ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
6 kişi öğretmeni darptan gözaltına alındı
6 kişi öğretmeni darptan gözaltına alındı
MEB'den okul müdürlerine sert uyarı
MEB'den okul müdürlerine sert uyarı