Tunceli Necmettin öğretmen için yürüdü!

Tunceli'de CHP İl Başkanlığı'nca terörü protesto ve şehit öğretmen Necmettin Yılmaz'ı anmak için yürüyüş düzenlendi. Belediye önünden başlayan yürüyüşe, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, milletvekilleri, Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, İl Jandarma Komutanı Albay Tekin Aktemur ve İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş de katıldı. Yürüyüş sırasında sadece Türk bayrakları ve şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz'ın fotoğrafları taşındı.

21 Temmuz 2017 - 20:22

CHP Tunceli İl Başkanlığı’nın PKK’lı teröristler tarafından kaçırıldıktan sonra şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz’ı anmak ve terörü protesto etmek için düzenlediği, yürüyüş, saat 18.00 sıralarında başladı.


Kent merkezinde Belediye binası önünde toplanan CHP’liler, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, milletvekilleri Tuncay Özkan, Muharrem İnce, Haluk Pekşen, Gürsel Erol, Gülay Yelekçi, Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Tunceli İl Jandarma Komutanı Albay Tekin Aktemur, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş ile birlikte yürüyüşe başladı.
Cemevine kadar yürüyen kalabalık ellerinde sadece Türk bayrakları ve şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz’ın fotoğraflarını taşıdı ve sessiz bir yürüyüş gerçekleştirildi.
tun
Yürüyüşe katılanlar yaklaşık yarım saat yürüdükten sonra şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz’ın cenazesinin atıldığı Pülümür Çayı’na Gole Çeto Parkı’ndan karanfiller attı.
tun3
CHP’lilerin düzenlediği yürüyüş için polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı gözlendi.
“NECMETTİN ÖĞRETMENİN ANNESİNİN BABASININ ACISI ACIMIZ”
CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol yaptığı konuşmada, “Bir masumun bir umudun bir emeğin, eğitimcinin temiz saf kanı terör örgüt tarafından haince ve alçakça akıtıldı. Topraklarımızın kutsallığına ihanet edildi. Necmettin öğretmenin kanı yüreğimizde ateş, gözlerimizde yaş oldu. Annesinin, babasının acısı acımız oldu. Necmettin’imize sahip çıkamadığımız için Dersim halkından, ailesinden özür dileriz. Bu acının tarifi yok. Bizim evladımız, onurumuz” dedi.
“NECMETTİN’İMİZE SAHİP ÇIKAMADIĞIMIZ İÇİN AİLESİNDEN ÖZÜR DİLERİZ”
CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, “Bir masumun bir umudun bir emeğin, eğitimcinin temiz saf kanı terör örgüt tarafından haince ve alçakça akıtıldı. Topraklarımızın kutsallığına ihanet edildi. Necmettin öğretmenin kanı yüreğimizde ateş, gözlerimizde yaş oldu. Annesinin, babasının asıcı acımız oldu. Necmettin’imize sahip çıkamadığımız için Dersim halkından, ailesinden özür dileriz. Bu acının tarifi yok. Bizim evladımız, onurumuz. Necmettin öğretmene sıkılan kurşun Dersim’in kültürüne, geleneklerine, inancalarına sıkılan kurşundur. İnsanlığa sıkılan ihanet kurşunudur. Terör örgütlerine sesleniyorum can alarak eylemelerinize devam edeceksin bilin ki Dersim’de de Türkiye’de de bedel ödeyecek milyonlar vardır. Artık yeter bir yurttaş, baba, milletvekili, öğretmen çocuğu olarak sesleniyorum. Terör sürecinin devamından sorumlu tek kurum siyaset kurumudur. Terör ülkemizin ulusal sorunudur. Artık evlere ateş düşmesin. Kahrolsun terörizm” diye konuştu. Sözcü

 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
O müdüre soruşturma!
O müdüre soruşturma!
Kalp krizi geçiren öğretmen hayatını kaybetti
Kalp krizi geçiren öğretmen hayatını kaybetti