Tüm Zamanların En İyi 100 Bilim Buluşu

"Tüm uygarlığımız icat üzerine kuruludur; icattan önce, erkekler meyve, fındık ve çam kozalakları üzerinde yaşadı ve mağaralarda uyudu" dedi Reginald Fessenden.

Tüm Zamanların En İyi 100 Bilim Buluşu
05 Şubat 2020 - 00:27 - Güncelleme: 05 Şubat 2020 - 00:30

"Tüm uygarlığımız icat üzerine kuruludur; icattan önce, erkekler meyve, fındık ve çam kozalakları üzerinde yaşadı ve mağaralarda uyudu" dedi Reginald Fessenden. Peki kim uygarlığın gelişimini bilmek istemez ki? İşte bu hedefe yönelik bir kitap!

Tüm Zamanların En Büyük 100 Buluşu başlıklı kitap herkes tarafından okunmaya değer. Yazar Kendall Haven kıdemli araştırmacı bilim adamı yazar. 30'dan fazla kitap yazdı.

Hikaye anlatma şekli inanılmaz. Bu kitapta, MÖ 25'ten kalma bir döneme yayılan yüzlerce büyük buluş ele alınmıştır. Her bölüm iki soru ile başlar: Nedir ve kim icat etti? Bu iki soruyu cevapladıktan sonra, bu icatların neden en büyük 100'den biri olduğunu düşünüyor.

Buluşun Tarihinde, insanların buluştan önce ne yaptığını biliyoruz. Sonra ana hikaye geliyor, Bu buluş nasıl icat edildi. Berrak bir tarzda, herkesin gerçekleri çok basit bir şekilde anlayabilmesi için tüm ayrıntıları veriyor. Buluştan sonra dünyada ne olur? Bu, her okuyucunun zihninde ortaya çıkacak oldukça doğal bir sorudur. Yazar, buluşun kullanıma sokulduktan sonra dünyanın nasıl daha iyi bir yer olduğunu anlayabilmemiz için ayrıntıları veriyor.

Okuyucular, klonlama (buluş yılı 1996), World Wide Web ( 1991), Yapay Kalp (1981), Kişisel Bilgisayar (1977), Manyetik Rezonans Görüntüleme (1977), Organ Nakli (1972), Hesap Makinesi (1968), İletişim Uydusu (1962), Uzay Uçuşu (1961), Kalp Pili (1960) vb.

Her bölümün sonunda, ilgilenen okuyucuların bu kitapları okuyarak yararlanabilmeleri için birkaç referans kitabı verilir.

Kitap boyunca yayılan fıkralar kitabı geniş bir şekilde okumak için.

Her bölüm için Eğlenceli Gerçek başlıklı bir kuyruk parçası da var.

İletişim için Eğlenceli Gerçek Uydu şu: "İletişim uyduları artık okyanustaki balıkları izlemek için kullanılabilir. "

Bu harika icatların arkasında olan yüzlerce bilim adamı, mühendis ve diğerlerini tanıyoruz.

Ther e Buluşun, Bilim Dalı Buluşlarının Listesi, araştırma ve referans kaynaklarına gelecek 40 icat veren dört ilginç ek.

Şaşırtıcı dünyaya girmek isteyen öğretmenler, öğrenciler, bilgi arayanlar. icatlar bu kitabı hatasız okumalılar.

Yazar milyonlarca bilim okuyucusuna ulaşmak için tek başına anekdotları kapsayan ayrı bir kitap yazabilir.

S. Nagarajan, 18 dergide Tamil'de 3000'den fazla makale yazdı ve 19 kitap yayınladı. T.V. Programları, dergi makaleleri, seminerler, kurslar aracılığıyla Doğu Gizli Bilgeliği ortaya koymaktadır. Mantra, Yantras, Yoga, Meditasyon, Astroloji, Astronomi, Uzay Bilimi, Bilim ve Maneviyat, Hollywood sineması, Kadınların gelişimi, Aura, Renklerin Önemi, Reenkarnasyon, İlahi Geometri, Dua Gücü vb Hakikatin ateşli arayışı içinde olan mantralar, zihin, Otomatik öneri vb. İle ilgili bilimsel deneyler toplamıştır. EzineArticles.com'da şimdiye kadar yüz makale yazmıştır.

Makale Kaynağı: https://EzineArticles.com/expert/Santhanam_Nagarajan/19574

kaynak: http://www.ezinearticles.com/?100-Greatest-Science-Inventions-of-All-Time&id=7648219
Bu haber 60545 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum