Tüm Okullar Tam Gün Eğitime Geçiyor

Tüm Okullar Tam Gün Eğitime Geçiyor! Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı geçtiğimiz ekim ayında katıldığı bir programda önemli bir haber vermişti ve Türkiyedeki bütün okullarda önümüzdeki y

04 Ekim 2016 - 11:36

Orta Vadeli Programı açıklayan Başbakan Binali Yıldırım, 2019 yılının sonuna kadar ikili eğitimin sona ereceğini ve tam gün eğitim yapılacağını söyledi.

Başbakan Yıldırım yaptığı açıklamada, 'Öğrencilere kötü haber. Yarım gün okuyacaklardı tam gün okuyacaklar. 2019'un sonuna kadar bunu yapacağız" dedi.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ZORUNLU HALE GELİYOR

Yıldırım, "Önümüzdeki dönemde okul öncesi eğitimi zorunlu hale getireceğiz' diye konuştu. 

Yıldırım, "Millet, Türkiye'de yabancı dil bilme oranı yüksek sanıyor. Öyle değil. 4+4+4 sisteminde 5. yılda yabancı dil zorunlu hale gelecek" dedi.

"YEMEKLERİNİ YİYİP DEVAM EDECEKLER"

Başbakan Binali Yıldırım, bir gazetecinin sorusu üzerine tam gün eğitimle ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Tek tip değil, başka şey anlaşılabilir. Tam zamanlı eğitim. Yani öğlenciler, sabahçılar diye bir şey vardı ya. Hem sabahçıyım hem öğlenciyim. Öğlenleyin okulda olacaklar, yemeklerini yiyip aynen çalışanlar gibi. Nasıl işe gidiyorsun, sabah gidip akşam geliyorsun. Okula da sabah gidip akşam geliyorsun.'

DETAYLAR SAYFAMIZDA SAYFAYA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ
FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

14 Mayıs tarihli haberiimiz:

Tüm Okullar Tam Gün Eğitime Geçiyor! Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı geçtiğimiz ekim ayında katıldığı bir programda önemli bir haber vermişti ve Türkiyedeki bütün okullarda önümüzdeki yıldan itibaren sabahçı öğlenci olayının kalkacağını tam gün eğitimin geleceğini duyurmuştu.

ÖNÜMÜZDEKİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2016-2017 DEN İTİBAREN İKİLİ ÖĞRETİM ( SABAHÇI-ÖĞLENCİ ) OLAYI TARİHE KARIŞIYOR. BÜTÜN OKULLAR TAM GÜN EĞİTİME GEÇİYOR 
Tüm Okullar Tam Gün Eğitime Geçiyor! Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı geçtiğimiz ekim ayında katıldığı bir programda önemli bir haber vermişti ve Türkiyedeki bütün okullarda önümüzdeki yıldan itibaren sabahçı öğlenci olayının kalkacağını tam gün eğitimin geleceğini duyurmuştu.
Avcı şunları söylemişti; Her gün yeni yeni kurumlar eğitim camiamıza katılıyor. Son 13 yıldır her alanda elde edilen kazanımları eğitimimize de yansıtmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki yıllarda, başlattığımız sessiz devrim hızını artırarak devam edecek. Yeni dönemde bütün okullarımız tam gün(normal) eğitime geçecek.
Bu da yeni okullar, yeni açılışlar demek. Bugün yaşadığımız açılış coşkusunu ülkemizin her yöresinde yaşatmaya devam edeceğiz. Sayın Bakanımızın açıklamaları gerçekten büyük müjde niteliğindeydi çünkü eğitim-öğretimin kalitesinin artması açısından bu çok önemli bir durumdur. Sabahçı öğlenci yani ikili öğretimde bazı okullarda sabah dersleri 6:00 da başlıyordu ve bazı okullarda akşam 19:00 da bitiyordu bu durum eğitimin kalitesini çok olumsuz etkiliyordu. 
Tam gün eğitimin planları 2012 yılında yapılmıştı hükümet ve bakanlık yetkilileri sabahçı öğlenci olayının eğitim ve öğretimi çok olumsuz etkilediğini bundan 4-5 yıl önceden beri birçok platformda dile getirmişlerdi ve her defasında 2016-2017 yılı eğitim ve öğretim yılı işaret edilmişti. Yani 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında bütün okulların normal öğretime geçeceği kesin bir dille söyleniyordu.
Nihayet anılan eğitim öğretim yılı 2016 eylül ayında başlayacaktır. Bakanlık önümüzdeki günlerde bütün Milli Eğitim Müdürlüklerine konu ile ilgili talimat niteliğinde yazıyı gönderecektir diye düşünüyoruz.

KILIK KIYAFET YÖNETMELİĞİNDE ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİK TIKLAYINIZ

Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde sabahçı-öğlenci diye bir bulunmamaktadır. İnşallah ülkemizde de önümüzdeki yıl bütün okullar normal eğitime geçecektir.  memursesi.com

2016 TEMMUZ OCAK ÖĞRETMEN MAAŞLARI TIKLAYINIZ

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN

YORUMLAR

 • 49 Yorum
 • baergh
  2 ay önce
  bu nabi avcı yetti gari okullar 6 gün olcaymış bakıvesege sen
 • Where is the Çocukluk? Where is the eğlence?
  3 ay önce
  Tam gün okullarda adamların maaşlı çalışanı gibi olucaz biz daha çocuğuz hayatı yaşamamız eglenmemiz lazim tam gün okul bence saçmalık
 • suçludur devletli!!!
  4 ay önce
  Suçu bağlı tutmaktır çocukları ,şeytan örselesin diye, Eğitim -öğretim işi bahane, O yasayı mevzuatı çıkaran uygulayanlar, ŞEYTANA hizmet etmekten dolayı kovulanlar, KUŞATTI İLMİ SONSUZ OLAN BUNLARI HERYERİNDEN, Başlarına geldi her plan bize karşı iblisçe düşünülen, Böyledir gafil, sahipsiz mi sandın rabbin sevdiklerinin sabilerini, Duyacaksınız bu durumlara sebep olan-kayıtsız kalan devletlilerin hallerini. Kaldırmadıkça zorunlu eğitim zorbalığını arzdan, 1000 katı yanarsınız bu zorbalıktan dolayı üzülürse tek bir inanan. Serbest bırak insanı kim nedir bilemezsin ilmin yetmez ey gafil! Bak senin için öttürdü boruyu ordularıyla inmekte israfil, Ağır şekilde tepeleneceksiniz zorba-zalim bize zulme çanak tutan gafil..
 • uyarıldılar;
  4 ay önce
  Zamanında denildiki,insanları bağlama -oyalama-fişleme derdest olursun; Marem hayatını koru, hastalığının dahi kaydını tutma kimse bilmesin, Dedik zorlama insanı-evladını kendinle ilgili hiç bir işe-göreve, Denildi özellikle karışma eğitimine dinine!!!! Baştan olur denildi kotadılar bizden yardım desteği, Yapmadılar söz verdikleri hiçbirşeyi, Baktıkki hep bir bahane üretiyorlar ciddi görünen, Hak verir gibi olduk biz bilem, Sonra anlaşıldı numaraları-yok bunların inanç imanları, Korku-tedbir ve safahtla geçmekte zamanları. Meb mevzuat ve zorunluluk yasası, Çıkardı isa -adem ve zalime musanın asası, ........................................................................ Bekleyin görün -İŞİTİN İŞTE O RABB İN NARASI!!!!
 • firavun kim?
  4 ay önce
  Genel adıdır nüfuz-güç-imkan sahibi devlet içindeki insanın, Siz onu aklına -gücüne duyularına güvenen diye tanıyın, Devlet için karar alır ,düşünmez detayları, 30-40 arlı öğrencilerle doldurur sınfları, İblis önceden almıştır tüm kadrosuyla o sınıfta yerini, Sıkıştırmak için rabb yakını kimselerin erini, Gitmese olmaz uygulayanlar var alçakça devamsızlık emrini, Uyarır bunu farkedenler meb i türlü şekillerde-kaldırın zulmü diye, MEB rehberlik-antin kuntin-sorgu ile soyunur ekstra eziyete-zulme, Açıklanamaz olan için sıkışır kul,izah edemez, anlatamaz meramını, Doktora gider rapor vermez kıraldanda kıralcıdır, şeytanlar kuşatmış her yanı, Arş tan belirir -görünür iner rabb in görevlileri, Yakardığı için bu zulme arzda rabb in sevdiği biri, Şeytanlar oynamaktadır kazanmanın zaferiyel, OYNAMIŞLARDIR FARE gibi RAB YAKINLARI VE EVLADI SABİYLE, Felaketler ardısıra iner arza buna sebep olanlar üstüne, Firavun hala tedbirler almaktadır gafil-devamsızlık olmasın diye.
 • ne dersek o! salaklar
  4 ay önce
  Kırdık tefekkür aynasını iblisin! Olmamalı sesi -nefesi-sözü gerçekliğin! sayısız melek ve görevli saf tutmuş arz kuşatılmış! İhanet eden o it (firavun) 5 paraya satılmış! bozuldu büyüsü-büyücüleri enselendi! o it nerelere gizlendi. kaçacak yer yok arzda sıkıştınız ulan! hem kendiniz hem işleriniz yalan dolan. kırdık-kırıcaz söz rabb de, kesilsin soyunuz sesiniz! kontrolünde rabb ın canınız herşeyiniz.. yalan dolanla yaptığınızı yıkarız kırılır tefekkür aynanız, yerine ne istersek onu koyarız!
 • hey iblis!
  4 ay önce
 • ortaokulda!
  4 ay önce
  Görünce düz yazıyı yazamayan yeğenimi! Görünce insanlardaki korku ve çaresizliği! Görünce o lanetllilerin insana ettiklerini! Kırdım kalemi.............................. Üzüldü yeğenim kızdım diye ona! Utandım insan olduğuma! Durdurulacak-kovulacak her alçak-hain maskeli şeytan! Doldu zaman - hesap sorulur artık an ve an.. 7/24 her zaman -doldu zalimler için zaman! Açtık lanetin-azabın kapılarını zalimlerin üstüne! Kalem kırıldı söz olmaz bunun üstüne!
 • meb boş bir kurum.
  4 ay önce
  işte ispatı: eğitimin millisi olmaz ve evrensel bir olgudur eğitim,işin içine milli ifadesi girdimi o eğitim olmaz ve iş beyin yıkama-baskı-zorlamaya kadar gider...nedenmi? arzda neredeyse homojen (saf ırk) devlet yok-rabb buna razı değilde ondan....at M harfini..Gelelim eğitime:Eğitim ciddi iş beyler bu okul-üniversiteyle olmaz uzatmayayım at bu E harfinide...geriye ne kaldı b harfi...bakanlıkmış..neyin bakanlığı beyler..rahmetli cunta canı sıkıldıkça darbe planı yapar talim ederdi...bu boş bakanlık da insanlar ve çocuklarının algı-ilgi-bilgi-zihin-alışkanlık-kültür-inanç ve değerleriyle ,kısaca insanla uğraşmayı, kendine iş edinmişe benziyor..size kim verdi bu yetkiyi..sonuç buna izin imkan-yetki-güç verilmeyecek bilesiniz..her zalim ve baskıcının ensesindeyiz..abiler uyansın yada ; uykudan uyandıracaklar ..zaman doldu...yeter ulan...
 • ikaz nedenmi! oku !
  4 ay önce
  Tam gün dövmek lazım seni-o zatı muhteremi ve abilerini: istiyorlarki hizmetçileri-ameleleri-ırgatları olsunmuş üniversiteli-masterli ; ulan bunlar normal değil deli...Birde nasıl eğlenilir? neye üzülünür? neye sevinilir? ne doğru? ne yanlış, neye inanılır...vs bunları dayatmak-belletmek işine soyunmuş birileri. Buna niyet dahi edemedi korktu rabden o cunta dediğimiz ÇERİ. Unutma aynı niyet sonucu kaybeden hitleri..Hitler dobra ca söyledi yaptı, bunlar antin -kuntin gülerek incitmeden YAPMAKTA,. Şüphedeyiz adem kimliklerinden , bunlar tanrıyı oynamakta. Şaşırıp kaldım şeytani hile ve oyunlarına saf yapma -tutma sıkıştırmada. Yol yanlış son verin eğitimde baskı-hile-zorlamaya. Eğitim evrenseldir rabb kokusu rengi vardır doğruysa; aksi halde her insanı yaparız firavuna MUSA...!!!!
 • ve indi emir arza!
  4 ay önce
  o gün olacakları insan aklı -kavrayamaz...Olanlar karşısında çaresiz ve eli kolu bağlı koyun gibidir firavun bile. sadece olur dilediği rabbin, insan bunu açıklayamaz.tasarruf rabbin yerdeki.....na aittir,hüküm ona bırakılmıştır. 10 şiddetinde debreme dayanıklı sığınaklar-binalar tuz buz olur o gün ve rabbin kolladığının gecekondusu sallanmaz bile.stoklardaki yiyecekleri onları öldüren zehre döner zalimin suyu zehir olur. rabb dilediğini kollar-korur. onlar hisssetmezler azabı-cezayı ve huzur güven mutluluk içindedirler.O GÜN TEKNOLOJİSİ Bİ İŞE YARAMAZ zalimin, kontrol rabbdedir. hüküm....da arzda ki .....dır, tasarruf onundur.andolsun hesap verceksiniz.. ....ya ve ....lara okullarda,....larda devlet eli-imkanı ve çanak tutuması ile şeytanlara ve çocuklarına verdiğiniz destek ve ......lara verdiğiniz sıkıntı-zorluk ve üzüntünün hesabı ağır sorulacak..artık kuşatılmış halde bekleyin.
 • ey gafil devletli!
  4 ay önce
  Kim şeytan ,kim onun dölü kim onun kontrolünde bilemiyorsan eğer! Kim nedir -ne değildir bihabersen ve kontrol edemiyorsan eğer! Baskı-hile ile tutmana-bağlamana izin vermez .....ları ve çocuklarını o yerlerde ey gafil, Yok artık sana; güç-imkan- saltanat-yetki, sana lazım sopa-gerek EĞER. Dön yanlıştan özgür bırak İNSANI -EVLADINI, eşşek değilsen eğer. Bi habersin şeytandan -hilesinden-oyunlarından ve sınırlı ilminden... Rağmen bu baskı-zorlama ona yardım olmazmı bilerek veya bilmeden, Rabb verince cezayı hep suçlu ararsın -kendini ne sanırsın, Özgür bırak-zorluğu bırak insana -evladına yoksa yanarsın. Rabb yeter kuluna -dilediğinede ....yinede yazdık-yazıcaz, Alem anlasın gerçeği , anlatıcaz uyandırıcaz. Olan herşey rabb in tassarrufunda odur izin veren olduran, Başınıza gelecek felaketlere gelince,size kızdığından, Sınırı aştınız ! uyaralım dedik şahit olsun el ve alem!, Ceza yağacak suçlulara-sorumlulara demeyin neden? Uyarması bizden !!!!!
 • akılına güvenme! devletli...
  4 ay önce
  Devlet, millet ve herşey üzerinde sınırsız hak -tasarruf sahibi olanın sabrı taştı..olan herşey onun dilemesi sonucudur...başardığınızı sandığınız şeyler bizden-başınıza gelenlerin sebebi sizlersiniz.aklınıza güvenmekten vazgeçin..rabb in size ihtiyacı yok, siz olmadanda bu toplum olması gereken yerde olur-siz bişey değilsiniz.Aklınız USA nın size aleni alaycı duruşunu açıklayamaz-terörist dediğiniz eki dostunuzla olan halleriniziede açıklama getiremez. İleri gittiniz: Toplum eğitim-terbiye-din işleri; devletin işi değil: senin işin ey gafil, asayiş ve adalet ve hakem ol insanlar üzerinde...baskı-zorlama yok, buna İZİN YOK...öyle şeyler olurki ,öyle şeyler yaşarsınızki son pişmanlığınız fayda etmez..insanları -evlatlarını rahat bırak. yoksa cehennemden cehennem beğenin: güvendikleriniz dağılı gider o gün..suçlular bin perişan olur-ibret olur.İbretlikmi olmak istersiniz . emrolunduğunuz işleri yapın. milletin ekonomisi-güvenliği ni biz sağlarız...sen baskıyı -yalanı bırak...
 • hatırlatma!!!!!!
  4 ay önce
  Hata ve baskılarınızın sonucudur ; yaşadıklarınızın ve başınıza gelenlerin hepsi.Rabb cümle alemi size düşman edebilir bunu anladınız! en samimi dostunuzu düşman edebilir anladınız..Nedir sizi yanlışta ısrar ettiren ey salaklar: milletin içinde masum-çaresizlerin hatırına dır eğer daha şiddetli vurmuyorsa rabb. Ha o malum sapıtmış kimsenin biz olmazsak siz olmazsınız yalanına derizki:alayınız harlı ateşte yok olurken yanınızda oturan masuma cenneti yaşatır rabb,ilmi sonsuzdur bunu anlamaz o aklınız..ulan siz kimsiniz-kendinizi ne sanıyorsunuz.Sizden sözaldık ,dedikki:'' evrensel ölçekli ve hile-yalan-baskıdan uzak,özgürlükçü eğitime yol açın-imkan verin..devlet hakem ve garantör olsun..insan ı rahat bırakın zira içlerinde ...........ler var(her din-dil-ırk..vs dan)'' dedikki: bunları baskı altında görürsek uyarırız-gerekeni yaparız...yaşadıklarınız bundan ibaret.terör dahil her şey rabb in kontrolünde -onun izniyle. korkun.düzeltin yanlışı. BASKI -zorlama yok.-İZİN YOK ARTIK
 • hodri meydan gafil...
  4 ay önce
  O okul denen hurafe ve insanları oyalama -baskı-kontrol yerlerini açmanıza izin yok...süreyi uzatmanıza izin yok...kontrolü ana okuluna indirgemenize izin yok..dileyen gönderir karışmayız amma: baskı-hile-özendrme-mecbur bırakma gibi şeytani yasa-uygulamalara izizn yok..anlayın ulan-her şeyinizden haberdar olanın son ikazı bu..rabbb yakacak alayınızı...Eğer toplumu kandırırda mahalle baskısı ile zorlanırsa insan; bunada izin yok..rabb alayınıza yeter..ey gafil artık sana imkan-güç-saltanat-yetki yok...verilenleride alırız..haaaa savaş çıkarıp -antin kuntin edip unutturmak ve milleti oyalamak yok...haberdarız herşeyinizden-sıçtığınızdan-yediğinizden-düşüncenizden ve göt korkunuzdan..artık size devletin hiç bir alanında iş yok-yer yok..yerinize daha vijdani-insani-evrensel ölçekli , akıl,beyin,inanç sahibi olanları getirmeye karar verdik..sizde bu sözü alıp getirdik göreve..Hatıtlamıyorsan iblis;o untturan aklına sor! o firavun aklına sor, o kendini bi bok zanneden egona sor!!
 • uyanın...
  4 ay önce
  Bu cahil lanetlilerin niyeti belli...NİYET nemi? : kendi inandığını sana dikte etmek..kendi doğru bildiğini sana belletmek..dahası var: kontrol, beşikten ölünceye kadar..ulan siz de zerre tanrı korkusu veya inancı olsa buna yeltenmezsiniz..cahilsiniz.Ben bunu yazarken zerre endişem yok olacaklardan ve sizle ilgili..amma o kadar kalabalıklığınıza, imkan gücünüze rağmen bebeler üzerinde insanlar üzerinde sinsi hile-plan-algı operasyonu ve şeytan aklınızın öngördüğü yanlışlar-süslü yalanlarla insanı kontrol etme uygulamanızın tek nedni : göt korkusu..korkun: zira musa sarayda yıllarca eğitildide ne oldu,firavun başardımı. ulen zırzır akıllı sümüklü herifler: rabb sizi uçuruma götürür de kendi iradenizle yaptığınızı zannedersiniz..en yakınınızı size musallat eder..size istediğini yaptırır da kendiniz yaptınız zannedersiniz..en basiti bu, böyle bir güce karşı siz kimsiniz ulan...akıınızı alıverileceği an yakın..alayınızın işi bitti..o şah damarınızı koparmadan düzeltin yanlışları..
 • son ikaz..
  4 ay önce
  İnsan okula gider veya gitmez-öğrenir veya öğrenmez-inanaı veya inanmaz kendinin veya tanrının vasi tayin ettiği velisinin tasarrufunda ve bileceği iştir...bu devletin işi değildir..hiç bir çete-gurubun işi değildir...men ederiz böyle uygulamaları..yakındır doldu zaman sorulacak hesapları...zorunlu eğitim-öğretim zulümdür muhatablarına.onlar ki belkide daha evrensel bir yoldadırlar, meb in uydurmalarını ezberlemekle sorumlu tutulmalarının ve insanı oyalamanın faturasını canı-malı ve en sevdikleriyle ödetir ilmi sonsuz olan her zalime..ulan siz kimsiniz... donunu çekmekten aciz sümüklü heriflerin sözde sizi eğitecez duruşunu rabb bozar..o kafaları kırar..o akılları alınır..soysuzlar...lanetlendiniz..işiniz bitti...size 13 yıl süre tanındı..sonuç: zırva/hurafe/baskı/yalan/uydurma..vs bumu ulan eğitim...
 • wc
  4 ay önce
  Çocukların neredeyse tamamı okullarda wc ye gitmiyor.Çünkü çok pis . okula giderken ve okul dönüşü evinde gideriyor bu ihtiyacını ve sorun olmaktan uzak şu anda..Eğer tam güne geçilirse ne olur belli: ortalığı bok götürür..millet o wc lere yapmaz -iğrenç ve sınıfa sıçar..doğruda olur bu ..ulan sizin işiniz yokmu! kafayımı yediniz? sabah akşam şu çocukları ve ebeveynlerini nasıl oyalasam diye düşünmekten uzak durup bizi bi rahat bıraksanız nasıl olur . elini çeksin devletli din ve öğretimden, zaten söz edilemez oralarda eğitimden...yada rabb yıkacak bu zalimlerin başına dünyayı ..söylemedi demen!!!!
 • olamaz...karşıyız...
  4 ay önce
  Başarıyı-iyiliği değil; yalakalığı-yaranma kaygısını ve koyun gibi hergün okulda bağlı tutulmayı öngören, başarılı olsanda devamsızlık yaparsan seni sevmem diyen anlayış ne cahil-ne gafil: o kafanız almıyormuki..!! ne yaparsan yap-niyetin ne olursa olsun ilmi sonsuz olanın yazdığının-dilediğinin aksine bişey yaratamaz-yapamaz-vicut veremezsin gafil...kınıyorum..karşıyım...yapamazsınız...izin yoook!!!...rabb işinizi planınızı bozar ve dünyayı başınıza yıkar bu anlayışın ve destekçilerinin ve figüranlarının başına...yazıklar olsun !!! lanet olsun alayınıza...yasak beyler..
 • yasak..beyler...
  4 ay önce
  yapılamaz..yapamazsınız...izin yok...
 • Esra
  4 ay önce
  Tam güne geçmeyelim.Okuldan soğutmayın bizi.
 • ucme
  5 ay önce
  bok yesinler gitmemki öldürüm kendimi genede gitmem aq
 • balcali apartmani kat 3 adana
  6 ay önce
  Bence cok iyi bir karar
 • Ebru
  6 ay önce
  Bence süper bir karar.Çok iyi olacak.
 • Elif
  6 ay önce
  Bu kadar saçma bir şey olamaz benim kızım birinci sınıfa gidiyor okulu çok seviyordu ama şimdi öğretmeninin değişeceğini öğrenince okula gitmek istemiyor çocuk okuldan soğudu öğretmenini okadar seviyoduki tatil olmasını istemiyordu çocuklara bunu yapmaya ne hakları var
 • sinem
  6 ay önce
  Okuldan soğuyacak çocuklar. İlk okula giden çocuklar dayanamaz.
 • Özlem
  6 ay önce
  Kesinlıkle okulların tam gün olmasını istemiyorum.Çocuklarımızın kendi özel ilgi alanlarına ayıracakları ve bu konulardada çalışacakları zamanları kalmayacak.Lütfen ama lütfen tam güne gecilmesın.
 • Nursen
  7 ay önce
  Ya böyle bi eğitim sistemi çocukları yildirmaktan başka bişey degil 1.sınıfa basliycak çocuklar öğlen ewe gelene kadar zaten vakitleri kalmiycak yemek yemeye ve hiç oturmadan cocuk tekrardan okula gidecek cocuklari bezdirmek bıktırmaktan başka birşey değil neolur çocukların yararına birseyler yapın eski bizim zamanimjzdaki sistem çok daha güzeldi çünkü cocuklugumuzuda yasamaya vaktimiz oluyordu
 • Nursen
  7 ay önce
  Ya böyle bi eğitim sistemi çocukları yildirmaktan başka bişey degil 1.sınıfa basliycak çocuklar öğlen ewe gelene kadar zaten vakitleri kalmiycak yemek yemeye ve hiç oturmadan cocuk tekrardan okula gidecek cocuklari bezdirmek bıktırmaktan başka birşey değil neolur çocukların yararına birseyler yapın eski bizim zamanimjzdaki sistem çok daha güzeldi çünkü cocuklugumuzuda yasamaya vaktimiz oluyordu
 • ademoğlu
  7 ay önce
  ey benim halkım çoluk çocuğunuza sahip çıkın aaahhh ah vaah vah bindik bir alamete gidiyok kıyamete
 • Yarim gun olsun
  7 ay önce
  Tam gunun manasi ne ya vAllaha biktim okulu birakasim geliyo yeter sizin boyle yapmanizdan turkiyede bi gıdım ilerleme olmicak daha aksine okulu cogu ogrenci okulu birakacak
 • Fatma
  8 ay önce
  Bence gayet yerınxe bı karar olmus devletım ne karar alırsa bızım menfatımıze sagolsun varolsun
 • Emre
  8 ay önce
  Ya bu nasıl bisey cok sacam cünkü:bütün günlerini orda gecirecekler aileleriye vakit geciremezlera burdan başbaka sesleniyorum bunu yapmayın
 • Mesut
  8 ay önce
  Öğrencilere velilere bunun yararı nedir ? önce bunu anlatın sınıflar 20 öğrenciyken 40 öğrenciye çıkacak bu durumda eğitim zayıflayacak . Yeni derslikler açılmadan yani alt yapıyı oluşturmadan böyle bir şeye kalkışmak çok acımasızca olur . Çocuklarımız MEB'in denekleri değil çekin ellerinizi çocuklarımızın üzerinden .
 • bedenci ????
  11 ay önce
  Öğretmenlik vasfı olmayan kurumun en cahil kesimidir, bunlara meb in verdiği paye-saygınlık aşırı..bunların öğretmenlik ünvanı alınmalı: yerine başka ünvan verin. ve maaşlarıda öğretmenlerinkine eşit olmasın..resim-müzik çilerede aynını uygulayın.ki: öğrenciler-bebeler bunların yanlışlarından etkilenmesin beyinleri yıkanmasın..öğretmenlik zor iş...çalgı-çengi-çizikvs işleri kabiliyeti gösterir sadece o alanda:öğretmen denmemeli bu kesime.meb çok cahil bilirim sırf vaktiyle bir oyunu (mesela tenis) iyi oynuyor diye spor akademisine giren-cahil olan ve şu anda öğretmen bilinen...çok cahil bilirim bir çalgıyı iyi çalıyor veya resimi iyi diye...giren cahil ve öğretmen bilinen...bu yanlışa dur deyin...
 • ünvan değişsin..meb
  11 ay önce
  öğretmenlik önemli bir statü...ilköğretim hocaları, bunu hakediyor...müzikçi ye müzik ustası densin...bedenciye sporcu densin....resimciye resim ustası densin...bunlar cahil ve gırtlağına kadar beyni yıkanmış siyasi-idoolojik figüranlar(çokazı endini geliştirip aydın kalabiliyor..) diğerleri içinde uygun ünvan bulun..öğretmenlik bilgi-liyakatına sahip olmayan bir matematik hocasına ünvan olarak sadece matematikçi densin mesela...Kİ: MİLLET ÖĞRETMEN DİYE BUNLARDAN etkilenip cahil kalmasın-luzumsuz kadrolaşmalara mani olunsun...
 • meb fasa fiso...
  11 ay önce
  bıraksınlar insanı daha iyi eğitir evladını,milletin parasını çarçur eden ve bi işe yaramayan ,yaranma kaygısı ile milleti kendine bağlama ve zorunlu kılma enstrumanlarından biri kanımca...alınan kararlar da fasa fiso..olsun olmasın dmem ancak zorunlu olması ve alternatifinini olmaması niyeti belli ediyor:KONTROL.. kusura bakmayın rabb sizin şah damarınızı sıkarken,onun kontrolünde iken alayınız, her oyununuzuda bozar başınıza geçiriri..bırakın ademoğlunu-serbest bırakın..ÇETE ZALİM-ZORBA DEĞİLSENİZ..
 • suçlu kim...
  11 ay önce
  hesap zamanı geldi: devamsızlığını bahane edip ana-babayı korkutandır suçlu. ödevi bahane edip ana-babayı çocuğu ezenlerdir suçlu. sizi insanlar üzerinde eğitici yapan kim? size o lanet yetkiyi verenler kim onlardır suçlu. İDEOLOJİK-SİYASİ-IRKÇI
 • meb ne yapıyor..
  11 ay önce
  kendi kuyusunu kazdı meb, yaptığı bu....rabb bize yeter..hükümet te buna olur verdiği için sonları aynı..rabb erk,güç,gurup sahibi baskıcılardan bizi korusun..koruyorda.. meb insanlık suçu işliyor...kimse okula gitmeye-müdürcüklerin önünde ezilmeye-afra/tafralı öğretmen militanların ödev kıl-tüy teranesi ile paylanmaya,evladı küçük olduğu için korku/hassasiyetleri üzerinden ayar verilmeye mahkum-mecbur edilemez.bunu yapan zalimdir..zalimlerin işi bitti..arka çıkmayın bu yapıya,sizde zalim olursunuz..bilgi heryerde millet devlet okuluna mecbur değil.amaç belli, buna izinyok-arş titriyor ulan zulmünüzden ,dünyayı başınıza geçirecek rabb, kaldırın elinizi-çekin elinizi yada çözün zincirleri-kırdık biz o zinciri zihinlerde,rabbb ensenizde baskıcı lar heryerde...
 • insanlık suçu...
  11 ay önce
  bu devlet -hükümet eğitim zorlaması ve aile hekimliği uygulaması ile insanlık suçu işliyor.insanı istemediği doktora mecbur eden aile hekimliği veya insanı istemediği kimse ve eğiticilerle öğretime zorlayan meb rabb in razı olmadığı tiksindiği bir yapıdır..rabb zor-baskı ile buralara gideni korur -koruyacaktır..amma o zalimler in kaçacağı yer yok bunu böyle bilsinler..zulmü alkışlamam, çanakta tutamam..moderator yayınla şunu...
 • suçlu kim?
  11 ay önce
  B u ülkede gücü eline geçiren eğitim adı altında insanların çocuklarına şunu veya bunu dikte etmek veya sözde vatanını seven insan yetiştirmek adına ilk -ortaokul bebelerine 100 yıldır eziyet ediyor..sonuç; ortada..hala ders alınmıyor..baskı ile zorlamayla olllmaaazzz...insanı bu konuda rahat bırakan rabbe and olsun yapılan zulümdür, buna ortak olan-göz yuman -arka çıkanda suça ortaktır.bunu affı yok..rabb hesap sorar.zulme uğrayana ve ailesine rabb yeter.bekleyin görün!!
 • zulüm.....
  11 ay önce
  ÜLKEDE şu anki bölünmüşlük,cahil ve ruh sağlığı normal olmayan öğretim kadrolarının varlığına rağmen,siyasi-ideolojik figüranların okullarda örtülü dalaşması hat safhada iken (Allahtan kolejlerde yok bu) insanın çocuğunu ilk ve ortaokulda 4 saatten fazla tutumak aileyede-öğrenciyede işkencedir-zulümdür..rabb zalimden tiksinir ve kurtuluşları yoktur.bu suça ortak olanda zalimdir..tam günü düşünemiyorum.rabb dünyayı başına yıkar zalimin..
 • adam
  11 ay önce
  ben çocuğumla yemek isterim,benle daha fazla kalsın isterim,okullarda yok eğitim terbiye , saygılı olsun ademoğlunun velisi ailesine..öğretim kolay çağ bilgi-iletişim çağı/ devletli ne yapmak ister uzak tutarak evinden-ailesinden insanların çocuklarını..bu zulümdür ,zulme ortak olanda yanar-zulme uğrayanın yanında rabb zalime inecek yokedici şamar,
 • adam
  11 ay önce
  meb ilk ve orta öğretim saatini 5 e indirsin, öğretmenlik vasfı olmayan cahilleri uzaklaştırsın,politik /siyASİ MİLİTAN VE AKTÖRLERİ EĞİTİMDEN UZAK TUTUSUN.. TAM GÜN NEYİNE ADAM...MİLLETE İŞKENCE İSE niyetiniz..rabb zalimden tiksinir.. şu anki kadrolarla uzun eğitim işkencedir-insanlık suçudur..zalimin yanına kalmaz yaptığı.
 • zorlama suç..
  11 ay önce
  okula devam mecburiyeti insanlık suçu..önce bu kaldırılsın...yada rabb kaldırırı... daha evrensel ve çağdaş model üretin..mesela bilen alsın diplomasını veya geçsin sınıfını..çocukları okula bağlamayın..yoksa buradan bi şey çıkmaz..sınav tarihi belirleyin,adam nereden öğrenirse öğrensin-sınayın geçene veri belgesini..olay bu.. bunun haricinde her uygulama zorbalık olur..zulüm olur...rabb katında bunun karşılığı bellidir.
 • Furkan
  1 yıl önce
  Yapın çok güzel olur herkes kurtulur anneler rahatlar çoluk cocuk sesi yok walla herkesin keyfi
 • Nisa
  1 yıl önce
  Devletimiz lütfen dikkateksiksiz alin
 • Nisa
  1 yıl önce
  Yapmayın lütfen
 • Toni
  1 yıl önce
  Lan bi gidin mallar okul tam gün mü olur milletın durumu kötüleşir yemek,ödev,tuvalet sızın kadr düşüncesizleri yok oku öle olsa ben 1 aya bırakırım ztn okulu harcamışsınız geriye birşey kalmamıs eğitim kökten gitmiş.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika: Eski başbakan Mesut Yılmaz'ın oğlu öldü
Son dakika: Eski başbakan Mesut Yılmaz'ın oğlu öldü
Endonezya'da son dakika 7.3 büyüklüğünde deprem! Tsunami uyarısı
Endonezya'da son dakika 7.3 büyüklüğünde deprem! Tsunami...