Trump'ın Başdanışmanından FETÖ Açıklaması

Trump’ın başkan seçilmesinin ardından Türkiye’de en çok merak edilen konulardan biri FETÖ lideri Gülen’in iade süreci olmuştu. Bu konuda ilk değerlendirmeyi ABD Başkanı seçilen Trump'ın güvenlik ve istihbarat başdanışmanı emekli korgeneral Flynn yaptı.

16 Kasım 2016 - 16:43 - Güncelleme: 16 Kasım 2016 - 16:46

Türkiye’nin merak ettiği sorunun yanıtı ABD Başkanı seçilen Trump'ın güvenlik ve istihbarat başdanışmanı emekli korgeneral Flynn’dan geldi. FETÖ hakkında açıklamalarda bulunan Flynn, Gülen’in iadesi için olumlu sinyaller de verdi.

TÜRKİYE’YE ENGEL OLMAK MANTIKSIZDIR
Dış politikaları hakkında bilgi veren Flynn, dış politikalarını Türkiye’yi öncelik olarak kabul edecek şekilde düzenleyeceklerini dile getirdi. Flynn’ın adı Amerika’nın yeni Başkanı Trump’ın kuracağı kabinede savunma bakanı olarak anılıyor. Kaleme aldığı bir yazıda da Türkiye’ye karşı bakışını açıkça dile getirdi. Türkiye’nin Amerika’nın müttefiki olduğunu belirten Flynn, bu kriz içerisinde kendilerinin desteğine ihtiyacı olduğunu da söyledi.  FETULLAH GÜLEN MASKELİ TERÖRİST
Fetullah Gülen için terörist ifadelerini de kullanan Flynn, Türkiye ile NATO müttefiki olduklarını ve bu durumda Türkiye’ye engel olmanın mantıklı olmadığını dile getirdi. ABD Başkanı Obama’ya da yazısında yer veren Flynn, Obama’nın Türkiye’yi yeterince anlamadığını da dile getirdi. ABD çıkarları açısından Türkiye’nin çok önemli olduğunu anlamak ve dış politikaları buna göre belirlemek gerektiğini belirten Flynn, Türkiye'nin Irak ve Suriye'de terör örgütü DEAŞ'la mücadeledeki en güçlü müttefikleri ve aynı zamanda bölgedeki istikrar kaynağı olduğunu dile getirdi.

GÜLEN VE LADİN KARŞILAŞTIRMASI
Fetullah Gülen konusunda Ladin benzetmesi yapan Flynn, ABD’ye bir de soru yöneltti. Türkiye,  Ladin’e sığınak olsa tepkiniz ne olurdu sorusunu soran Flynn, bu yazısı ile Trump döneminde Gülen’in iadesi için olumlu adımlar atılabileceğinin de sinyallerini verdi.
Kaynak:kpsshaberleri.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Atama bekleyen öğretmen sayısı ne kadar ?
Atama bekleyen öğretmen sayısı ne kadar ?
Başkan'dan öğretmenlere konut haberi geldi
Başkan'dan öğretmenlere konut haberi geldi