''Trafikte Küçük Hata Yoktur'' Projesi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okul öncesi ve ilkokul öğrencileri için hazırlanan tiyatro gösterisi ile trafik güvenliğinin anlatıldığı projenin tanıtımına katıldı.

''Trafikte Küçük Hata Yoktur'' Projesi
15 Ekim 2019 - 18:35

Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ile, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Shell Türkiye iş birliği ile trafik eğitimin, çocuklara tiyatro gösterileri ile vermeyi amaçlayan ‘’Trafikte Küçük Hata Yoktur’’ sosyal sorumluluk projesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin Sütlüce kampüsü konferans salonunda düzenlenen tanıtım toplantısı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katılımı ile gerçekleşti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okul öncesi ve ilkokul öğrencileri için hazırlanan ‘’Trafikte Küçük Hata Yoktur’’ isimli projenin tanıtımına katıldı. Selçuk yaptığı konuşmada: ‘’Çocuklarımızın eğitimine yaptığımız yatırımlar arttıkça trafik bilinci ve şuuru gelişecek. Bu şuur geliştikçe daha az zayiatın, maddi ve manevi zararların azalması mümkün olacaktır’’ dedi.

Konuşmasının başında Türkiye’nin şu an içinde bulunduğu Barış Pınarı Harekatı’na değinen Selçuk ‘’Güvenlik güçlerimiz Barış Pınarı Harekatı’nda muvaffakiyet içerisinde görev yapmaları için dualardayız. Elimizden gelen her türlü gayreti ve müspet dilekleri onlar için sarf ediyoruz. İnşallah hayırlısı ile yolları açık bir şekilde vazifelerini yerine getirecekler ve getiriyorlar’’ dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın trafik eğitimi konusunda çok orijinal ve güzel projeler yaptıklarını ve ülkemizde bu meseleye dikkat çektiklerini belirten Selçuk, destekleri için İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya teşekkürlerini iletti.

Tedbirler alındıkça yaralanmalı ve ölümlü kazaların daha az yaşandığına dikkati çeken Selçuk, ‘’BU anlamda umudumuz artıyor. Elbette bu meselenin özü de eğitimden geçiyor. Trafik kazalarının azaltılmasında elbette çocuklarla çok büyük ilgisi var. Çünkü çocuklar eğitim gördükçe, onların eğitim seviyeleri yükseldikçe trafik ile ilgili önümüzde çok daha parlak günlerin olacağını rahatlıkla söylemek mümkün’’ dedi.

 

Bu haber 608 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort