Torpil adresi karıştırınca: Hakim adayı faksı yanlışlıkla AKP’li vekil yerine CHP’li vekile gönderdi

Afyonkarahisar’da bir kadın avukat, hâkimlik mülakatına girmeden hemen önce özgeçmişini ve sınav sonucunu, AKP’li belediye başkanına ve AKP ilçe başkanına imzalattıktan sonra Meclis’te bir milletvekiline gönderdi. Lakin faksla gönderilen evrak yanlışlıkla CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu’nun Meclis’teki ofisine geldi.

10 Mayıs 2017 - 22:40 - Güncelleme: 10 Mayıs 2017 - 22:57

Adalet bakanlığı tarafından hakim olarak alının avukatların büyük bir çoğunluğunun AKP’li olduğunun ortaya çıkmasının ardından yanlış gönderilen bir faks torpili gün yüzüne çıkardı.

Cumhuriyet’ten Abidin Yağmur’un haberine göre, Afyonkarahisar Barosu’na kayıtlı avukat S.G (31) adli yargı hakimliği ve idari yargı hakimliği yazılı sınavlarına girdikten sonra mülakata çağrıldı. S.G, 21 Nisan’da yapılacak mülakattan günler önce özgeçmişini ve sınav sonuç belgesini TBMM’de bir milletvekiline gönderdi. 

Hakim adayı S.G’nin, AKP’li belediye başkanı ve ilçe başkanına imzalattığı evrak yanlışlıkla CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu’nun TBMM’deki ofisine geldi.

Afyon adliye sarayındaki postaneden gönderilen özgeçmişte AKP’li İscehisar Belediye Başkanı Mustafa Çibik’in ve AKP İcsehisar İlçe Başkanı Murat Dikmen’in imzası da bulunuyordu. S.G’nin sınav sonuç evrakında ise AKP’li İscehisar Belediye Başkanı Mustafa Çibik’in kaşe ve imzası bulunuyordu. S.G’nin özgeçmişinde ayrıca annesi, babası ve kardeşinin çalıştığı yerlerle ilgili bilgi vermesi de dikkat çekiyor. S.G, özgeçmiş metninin eğitim kısmında, mezun olduğu okulların yanı sıra öğrenciyken kaldığı yurtların ve lise sonrasında gittiği dershanelerin adını da veriyor.

S.G’nin hakimlik mülakatı öncesinde AKP’li başkanların referansını eklediği evrakın hangi milletvekiline gönderilmek istendiği ise kesin olarak bilinmiyor. Faksın gideceği adresin AKP Afyonkarahisar Milletvekili, Adalet Komisyonu üyesi Ali Özkaya olma ihtimali yüksek. CHP’li Serdal Kuyucuoğlu’nun TBMM ofisindeki faksının numarası (312) 420 23 73. AKP Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu üyesi Ali Özkaya’nın TBMM ofisindeki faks numarası ise (312) 420 23 75 .

‘TORPİL İSTEDİĞİ KESİN’

CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, “Bu faksın muhatabının AKP’li bir milletvekili olduğu ve faksı gönderen kişinin hakimlik mülakatında bir ayrıcalık, bir torpil istediği kesin” dedi.

Kuyucuoğlu, “AKP iktidarı adli sistemden FETÖ’cüleri temizleyeceğiz bahanesiyle kendi kadrolaşmasını yaratıyor” ifadelerini de kullandı.

Adalet Bakanlığı, geçen ay mülakatla avukatlıktan hâkimliğe bin 341 kişi kişi aldı. Bunlar arasında Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın özel kalem müdürü, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör’ün Saray’da çalışan kızı ve Ensar Vakfı Ankara Şube Başkanı avukat Ercan Poyraz da yer almıştı. Ayrıca CHP’li Barış Yarkadaş, çok sayıda AKP’li teşkilat yöneticisinin avukatlıktan hâkimliğe alındığını duyurmuştu.
 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN


Onlarca gözaltı ve tutklama
MEB'den Uyarı: Sakın Yapmayın, Yapan Mağdur Olacak
Maliyeden Çok Önemli BES Ayrılış Açıklaması
 
 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İletişim Fakülteleri'nde yepyeni bir dönem başlıyor
İletişim Fakülteleri'nde yepyeni bir dönem başlıyor
ÖSYM duyurdu: ALES sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak ?
ÖSYM duyurdu: ALES sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak ?