Toplu Sözleşmede 3600 Ek Gösterge Konusunda Hayal Kırıklığı

Toplu sözleşme görüşmeleri devam ederken, milyonlarca memurun beklediği 3600 ek gösterge düzenlemesinin ise gündemde olmadığı öğrenildi.

Toplu Sözleşmede 3600 Ek Gösterge Konusunda Hayal Kırıklığı
07 Ağustos 2019 - 11:37

5. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri devam ederken, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci 3600 ek gösterge ve vergi düzenlemesi gibi önemli konuların gündeme getirilmediğine ilişkin açıklamalarda bulundu. Toplu sözleşme görüşmeleri kapsamında ilk toplantıya katılarak talepleri Kamu İşveren Kurulu'na ilettiklerini belirten Önder Kahveci, bu süreçten memurların yeni kazanımlar ile çıkmasının gerekliliğini vurguladı.

Toplu sözleşme görüşmelerinde 3600 ek gösterge ve vergi düzenlemesi gibi önemli konuların gündeme getirilmemesini eleştiren Kahveci, sözleşmelilerin de görüşmeleri merakla takip ettiğini ve kamuda farklı statüde çalışan personele ilişkin acilen bir düzenleme yapılması gerektiğini söyledi.

Önder Kahveci tarafından yapılan açıklamada, 3600 ek gösterge konusunda taahhüt verildiği, fakat adım atılmadığını belirtildi. Birçok kanunun meclisten çıktığını, ancak bu konunun hala gündemde olmadığını dile getiren Kahveci, konfederasyon olarak bu konuda çalışma yaptıklarını ve bu çalışmanın TBMM'de halen durduğunu söyledi. Memurların emekli olmak için 3600 ek gösterge düzenlemesini beklediklerini ifade eden Kahveci, bu gerçekleştiği takdirde emekli ikramiye ve maaşlarında nispeten artışlar gerçekleşeceğini kaydetti.

Bu haber 944 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort