Toplu Sözleşme Görüşmelerinde 3. Toplantının İçeriği Belli Oldu

5. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri kapsamında hükümet ile yetkili memur sendikaları 3. kez bir araya geldi.

Toplu Sözleşme Görüşmelerinde 3. Toplantının İçeriği Belli Oldu
15 Ağustos 2019 - 13:45

Yaklaşık 3 milyon 200 bin memur ve 2 milyon civarındaki memur emeklisini ilgilendiren 5. Dönem Toplu Sözleşmesi görüşmelerine devam ediliyor. 2020 ile 2021 yıllarını kapsayan mali ve sosyal hakların netleşeceği görüşmeler kapsamında hükümet ile yetkili memur sendikaları 3. kez toplantı yapıyor.

Basına kapalı olarak gerçekleşecek toplantıda 5 hizmet kolunu ilgilendiren 179 talebin ele alınacağı öğrenildi. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın tarafından toplantı öncesinde basın mensuplarına yapılan açıklamada, hizmet kollarındaki taleplerin bugün gerçekleştirilecek görüşme sonunda tamamlanacağı bilgisi verildi.

Yarın yapılacak olan toplantıda ise Kamu İşveren Heyeti'nin zam teklifi ile masaya oturacağını kaydeden Yalçın, kendi tekliflerinin taban aylığa seyyanen 200 TL, ilk yıl %8+7, 2. yıl %6+6 ve 1. yıl %3, 2. yıl da %2 refah payı şeklinde olduğunu hatırlattı. Görüşmelerin geneline ilişkin olarak kanaatlerinin olumlu olduğunu belirten Yalçın, memurların ve memur emeklilerinin sorunlarına çözüm üretme noktasında görüşmeleri önemli bulduklarını vurguladı.

Memur-Sen tarafından yapılan tekliflerin kamuoyunda son derece gerçekçi olduğunun kabul edildiğini savunan Yalçın, Kamu İşveren Heyeti'nin de aynı şekilde bu gerçekçilik doğrultusunda taleplere yaklaşması ve bu kapsamda hazırlanacak bir teklif ile masaya gelmesini beklediklerini söyledi.

Bu haber 839 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort