İSTANBUL (AA) - Edenred'in Ticket Restaurant yemek kartı, Yemeksepeti'nde online ödeme ile harcama yapılabilen ilk yemek kartı oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Edenred Türkiye, Yemeksepeti ile anlaşma imzaladı. Ticket Restaurant yemek kartı kullanıcıları artık Yemeksepeti'nde kartlarını uygulamaya kaydedip yemek siparişlerini online olarak ödeyebiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Edenred Türkiye CEO'su Selçuk Boztepe, "Yemeksepeti ve Ticket Restaurant Edenred buluşmasının her iki marka kullanıcılarının heyecanla beklediği bir gelişme olduğunu belirterek "Nihayet Ticket Restaurant kart, Yemeksepeti'nde online ödemede de geçerli ilk yemek kartı oldu. Müşteri ve kart kullanıcılarımızdan aldığımız geri bildirimleri dinleyerek hayata geçirdiğimiz bu proje Yemeksepeti'nde bir ilk olması nedeniyle de sektör için büyük önem taşıyor." ifadelerini kullandı.

Yemek kartı sektörünü inşa eden öncü bir marka olduklarını belirten Boztepe, "Sektörümüzde bir ilke daha imza atmış olmanın yanı sıra kart kaydetme imkanı sayesinde kullanıcılarımıza zahmetsizce online ödeme imkanı sunmuş olmaktan da mutluluk duyuyoruz. Uzun yıllardır Yemeksepeti çalışanları öğle yemeklerini bizimle yiyordu, bu keyifli iş birliğimizin geldiği bu güzel noktadan çok mutluyuz. Her zaman belirttiğimiz gibi var oluş amacımıza uygun olarak bağları zenginleştirerek güçlendirmeye ve daima daha iyisini yapmaya devam edeceğiz" yorumunu yaptı.

Sosyal medyadan "vergi ihbarı" dönemi Sosyal medyadan "vergi ihbarı" dönemi

Yemeksepeti CEO'su Mert Baki ise Edenred ile gerçekleştirdikleri bu stratejik iş birliğinin, Yemeksepeti'nin kullanıcılarına sunduğu hizmet çeşitliliği ve kolaylığını bir adım daha ileri taşıdığını belirterek şunları kaydetti:

"Ticket Restaurant yemek kartının platformumuzda online ödeme seçeneği olarak entegre edilmesi, müşterilerimizin yaşamını kolaylaştırmak adına attığımız önemli adımlardan biri. Bu yenilik sayesinde, hem kullanıcılarımızın hem de restoran ortaklarımızın memnuniyetini artırarak, Türkiye'deki online yemek siparişi sektöründe yenilikçi çözümler sunmaya devam edeceğiz. Bu iş birliği, Yemeksepeti'nin müşteri ihtiyaçlarını önceliklendirme ve onlara en iyi hizmeti sunma konusundaki kararlılığını gösteriyor. Edenred ile birlikte, sektördeki dijital dönüşümü daha da hızlandırarak, kullanıcılarımıza ve iş ortaklarımıza değer katmayı hedefliyoruz."