TES'den Müdür Yard. Kitabı ve önemli uyarı

Türk Eğitim Sen Kocaeli Şubesi Müdür Yardımcılığına hazırlık kitaplarının şubeye ulaştığını ve üyelerin hizmetine hazır olduğunu bildirerek önemli bir açıklama ile dikkat çekici uyarılarda bulundu.

TES'den Müdür Yard. Kitabı ve önemli uyarı

Türk Eğitim Sen Kocaeli Şubesi Müdür Yardımcılığına hazırlık kitaplarının şubeye ulaştığını ve üyelerin hizmetine hazır olduğunu bildirerek önemli bir açıklama ile dikkat çekici uyarılarda bulundu.

TES'den Müdür Yard. Kitabı ve önemli uyarı
30 Kasım 2015 - 23:38

TES Kocaeli facebook hesabından şu açıklamayı yaptı; Kitaplar Geldi. Bu yıl yapılan yeni değişikliğe göre, müdür yardımcılığına yapılacak atamalar da sadece yazılı sınav puanları esas alınacak ve sözlü sınav olmayacak. Bu düzenleme torpil olmayacağı anlamına geliyor. MEYDANI BOŞ BIRAKMAYINIZ Müdür yardımcılığı sınavı 20 Mart 2016 tarihinde yapılacak. Bir çok arkadaşımız "aman ne gerek var" diyebilir. Bir çok sebeple haklı olabilirler, bu müdürlere mi hizmet edeceğiz, diyenler de var, biliyorum hayata bir makam, ünvan penceresinden asla bakmadınız ancak müdür yardımcılığı ve müdür baş yardımcılığı, müdüre hizmet yardımcılığı değildir. Okullarımız ve öğrencilerimiz bunca beceriksiz, liyakatsiz insana bırakılamayacak kadar önemlidir. Yönetmelik sadece yazılı puanla görevlendirmeyi öngörmektedir, yazılı puanı yüksek olan görevlendirilecektir. Ne il müdürünün, ne ilçe müdürünün, okul müdürünün, ne de valinin hiç bir insiyatifi yoktur. Biz tüm arkadaşlarımıza 20 Mart tarihinde yapılacak yazılı sınava girmelerini tavsiye ediyoruz, bu iş artık inada binmiştir, görelim bakalım yandaş olanlar mı yazılıyı kazanacak, alınteri döken, adam gibi duranlar mı? Yandaşlar şunu bilsin, mülakat yok, torpil yapacak mülakat komisyonu üyeleri de yok, oturup bol bol çalışacaksınız, başka yolunuz yok. Yazılıya hazırlık kitabı Türk Eğitim Sen tarafından, uzmanlara 960 sayfa olarak hazırlattırılmıştır. Sendikamız üyelerinden ön sipariş alınarak 250 kitap için Türk Eğitim Sen Genel Merkezine bilgi aktarılmış kitaplar şubemize gelmiştir 10 TL kargo ücreti karşılığında sipariş verenlere teslim edilecektir. Yeniden kitap isteyenlere de extra kitap getirtilecektir. TEK ÖLÇÜ YAZILI SINAVDA ALINAN PUANDIR Bazı arkadaşlarımız, müdür yardımcılığı görevlendirmesinde, müdür inhası olup olmadığını sormaktadır. Müdür inhası kanunda olduğu için, mecburen şekil olarak yönetmeliğe de yazılmıştır. Hatta bazı sendikalar yönetmeliğe açtıkları davada, kanunda olduğunu fark etmeden, müdür inhasının da iptalini istemişlerdir. Ancak bu konu kanunda belirtildiği için yönetmelikte de olması zorunludur, ancak müdür inhası sonucu etkileyecek bir durum yaratmayacaktır. Okul müdürlerinin karar vermede hiçbir yetkisi bulunmamaktadır, hatta il, ilçe müdürleri ve valilerin de bir etkisi bulunmamaktadır. Burada tek ölçü yazılı sınavda alınan puandır. Başvuru yapanlar, tercihleri doğrultusunda puan üstünlüğüne göre görevlendirilecektir. Kısaca okul müdürlerinin başvuruları yukarı göndermekten başka yapacakları, başvuruyu reddetmek, kabul etmek gibi, bir şey söz konusu bile değildir.FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINSİTEYE ÜYE OL BİLGİ PAYLAŞ, OHBET ET

YORUMLAR

  • 0 Yorum