TES Genel Başkanı Talip Geylan'dan öğretmen performans değerlendirme sistemi açıklaması

Kamu Sen'e bağlı Türk Eğitim-Sen Genel Başkanlığına seçilen Talip Geylan, ''Öğretmenlere Performans Sistemi'' ile ilgili açıklama yaptı.

TES Genel Başkanı Talip Geylan'dan öğretmen performans değerlendirme sistemi açıklaması
27 Şubat 2018 - 12:32

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar: 
1- MEB performans değerlendirme konusunda ısrarcı gibi görünüyor.Aslında negatif yönü olmayan pozitif performans tartışılabilir;ancak MEBin anlamamakta ısrar ettiği bir sıkıntı var,o da yöneticilere yönelik GÜVEN EKSİKLİĞİDİR.Ehil olmayan insanların tarafgir olacakları endişesidir. 
2- Şunu demek istiyoruz; performans konusunu tartışmadan önce MEB'de yaşanan ve öğretmenlerin nerdeyse tamamının yaşadığı bu güven problemi halledilmelidir. 
3-  Güven problemini halletmenin tek yolu, liyakat ve kabiliyete dayalı objektif bir yönetici atama sistemi ihdas edilmesidir. Gelin bu güvensizlik ortamını hep birlikte aşalım. Herkesi kucaklayacak, korkuları yok edecek sağlam bir sistemi hayata geçirelim. 
4- Tüm bu tedbirler alınmadan yapılacak bir performans sistemi, emin olun, MOTİVASYONU TAMAMEN YOK ETME SİSTEMİ OLACAKTIR. Türk Eğitim Sen, her daim eğitim çalışanlarının yanında olacaktır.
 


Bu haber 3396 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort